Zavřít reklamu

iOS 8 logoOperačný systém iOS 8 so sebou priniesol veľa zaujímavostí. V prvom rade išlo o verejne známe funkcie, ako o podporu widgetov alebo o aplikáciu Health. Ale okrem nich sme sa v systéme stretli s veľmi obsiahlymi možnosťami v nastaveniach telefónu, vďaka čomu sa podľa niektorých mohli stať Nastavenia komplikovanými. Ale vedeli ste, že kombináciou správnych nastavení si môžete svoj telefón obohatiť o úplne nový Nočný Režim, ktorý však nesúvisí s vypínaním nepotrebných hovorov, ale skôr so znížením jasu na absolútne minimum, pod minimálnu hranicu Control Center.

Prináša to samozrejme množstvo výhod. Tou hlavnou však je, že keď potrebujete v noci používať telefón, neoslepnete z neho a tiež to poteší z hľadiska výdrže batérie, keďže podsvietenie sa v tomto prípade trápi ešte menej, než obvykle. A ako to môžete docieliť? Najprv otvorte Nastavenia, tam choďte do menu Všeobecné – Prístupnosť a v sekcii Zrak (úplne prvej) otvorte menu Zväčšovanie. Tu najprv aktivujte položku Zobraziť ovládač a potom zapnite samotné Zväčšovanie. Okrem toho, že sa vám na obrazovke zobrazí lupa, zobrazí sa tiež ovládacie koliesko, ktoré vám umožní pohybovať priblíženú oblasť tak, ako ste niekedy mohli ovládať ThinkPady pomocou trackpointu.

iOS 8 Night mode
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
iOS 8 Night mode
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Ťuknite na tento kruh, čím sa zobrazí jeho menu s možnosťami. Aby ste docielili želaného efektu, v spodnej časti menu znížte úroveň priblíženia na absolútne minimum a následne kliknite na položku Vybrať filter, kde si zvoľte Slabé svetlo. Keď ho zvolíte, kliknite kamkoľvek na obrazovku, čím sa dostanete späť do nastavení.

Teraz sa posuňte nižšie a kliknite na položku Oblasť zväčšenia, kde zvolíte možnosť Celá obrazovka. Je možné, že tento režim máte natívne zapnutý, ale nikdy nehovor nikdy. Napríklad ja som mal vybratú možnosť Okno. Každopádne, aby ste docielili želaného efektu, deaktivujte možnosť Zobraziť ovládač a choďte späť do nastavení Prístupnosti a úplne dole otvorte možnosť Skratka prístupnosti. Tu zvoľte položku Zväčšovanie, aby ste mohli vami vytvorený Nočný režim aktivovať trojitým stlačením Home Buttonu. Teraz stačí kedykoľvek stlačiť Home Button trikrát po sebe, aby ste si aktivovali režim v prípadoch, kedy viete, že vám vystačí úplne tmavá obrazovka. Zároveň však berte na vedomie, že kým máte funkciu aktivovanú, nemôžete otvoriť Control Center.

iOS 8 Night mode
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
iOS 8 Night mode
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
*Zdroj: PhoneArena

Související články

Dnes nejčtenější