Zavřít reklamu

apple-earpodsA máme tu další informace o nových sluchátkách, které budou dělat doprovod nadcházejícím modelům iPhonů. Ano, jedná se o Apple EarPods, tentokrát s Lightning konektorem. V posledních několika týdnech se po webu postupně objevovalo mnoho fotografií, a obecně informací o tom, jak to vlastně se sluchátky bude. Někdo tvrdí, že Apple do krabiček dodá redukci, jiný si naopak stojí za hotovými Lightning sluchátky. Tak jako tak se dnes na YouTube objevilo video z kanálu Unbox Therapy, ve kterém proti sobě stojí údajná originální Lightning sluchátka a jejich klasický předchůdce.

V první řadě je nutné podotknout, že není zcela jasné, zda-li se opravdu jedná o originální sluchátka. Neví to jak Lewis, tak nikdo další, vše jsou tedy zatím pouze spekulace. Ze všech již dříve představených variant však tyto vypadají zdaleka nejlépe a uměl bych si je představit jako oficiální příslušenství, v balení společně s telefonem. Na videu je také možné vidět, že kromě koncovky jsou sluchátka téměř totožná. O vzhled ovšem nejde, důležité je jak budou hrát.

Upřímně řečeno jsem při sledování videa čekal, jak bude Lew překvapen kvalitou přehrávání. Vzhledem k jeho grimase jsem to očekával. Opak je ale pravdou. Lightning EarPods dle něj hrají o poznání hůře než 3,5mm varianta. Počítejme s tím, že by si Apple něco podobného nedovolil a nevydal by mezi lidi sluchátka, která hrají o tolik hůře. Vysvětlení tak může být několik.

iPhone 7 without 3,5mm jack

Buď se jedná o další fake a i přes věrnou vizuální reprodukci to prostě nejsou originální kusy, a dle toho také hrají. Nebo současná generace iPhonů prostě není vybavena na to, aby uměla skrze Lightning port tak dobře přehrávat hudbu. Ať už se jedná o softwarový nebo hardwarový prvek. Stále se mi nechce věřit tomu, že by Apple vydal do světa tak nekvalitní produkt. Navíc v případě, na kterém velice záleží. Nebylo by pro Apple úplně ideální, kdyby kontroverzní změnu standardu podpořili takovýmto fiaskem. Jak to nakonec bude však uvidíme už za tři týdny.

Zdroj: YouTube

Související články

Dnes nejčtenější

.