Zavřít reklamu

Donald Trump ještě v době kandidatury na amerického prezidenta bojkotoval všechny produkty Applu. Hlavním důvodem bylo, že cupertinská společnost odmítla odblokovat iPhone při vyšetřování střelby v San Bernardinu. Donald Trump tehdy začal používat namísto iPhonu smartphone s Androidem. Ale nyní jeho senior poradce Dan Scavino Jr. zveřejnil na Twitteru, že americký prezident si koupil nový iPhone.

Donald Trump v době řešení útoku oznámil, že pokud Apple nedodrží požadavky FBI, začne používat produkty Samsungu.

Během vyšetřování střelby v San Bernardinu požádali agenti FBI o odblokování iPhonu 5c, který používal střelec Syed Rizwanem Farook. Federální soudce nařídil cupertinské společnosti, aby pomohla obejít zámek telefonu, ale ta odmítla s tím, že by tak oslabila své bezpečnostní protokoly. Ale nakonec si FBI poradilo i bez pomoci Applu, protože oslovilo třetí strany pro odblokování modelu 5c.

Co se týče nového iPhonu Donalda Trumpa, není známo, zda se jedná o modifikovaný model s rozšířenými bezpečnostními zárukami anebo o verzi pro spotřebitele. Už bylo na čase, aby americký prezident aktualizoval smartphone, protože doposud údajně používal Samsung Galaxy S3 se zastaralým Androidem.

iphone-7-donald-trump-fb

Zdroj: Apple Insider

Související články

Dnes nejčtenější

.