Zavřít reklamu

OS X Yosemite iconOS X Yosemite so sebou priniesol o trochu bledšie a dnes sa nájde viacero ľudí, ktorý by radšej preferovali tmavšie prostredie. Práve pre nich je tu prítomná novinka menom Dark Mode, ktorá premení dock a ďalšie prvky do tmavých farieb, čo môže vyzerať vhodnejšie na počítačoch, ktoré sú používané na produktivitu alebo na takú prácu, kde môže biela farba pôsobiť rušivo. Tento režim je dnes možné aktivovať v nastaveniach systému, no jeho večné zapínanie a vypínanie nemusí byť zrovna pohodlné a niekedy by sa zišlo mať k dispozícii klávesovú skratku, ktorá by aktivovala alebo deaktivovala Dark Mode behom sekundy.

No a vyzerá to, že Apple na toto skutočne myslel, len to nestihol implementovať do systému. Ako sa podarilo niekomu objaviť v kóde OS X Yosemite, Apple už stihol vytvoriť klávesovú skratku pre aktivovanie Dark Mode, no nie je aktívna a užívatelia si ju musia povoliť sami s pomocou terminálu. Postup je celkom jednoduchý:

  1. Otvorte Terminál
  2. Vložte doňho nasledujúci kód: sudo defaults write /Library/Preferences/.GlobalPreferences.plist _HIEnableThemeSwitchHotKey -bool true
  3. Odhláste sa zo svojho Macu a znovu sa prihláste
  4. Aktivujte/deaktivujte Dark Mode s pomocou klávesovej skratky Ctrl + Option + CMD + T

OS X Yosemite Dark Mode
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
*Zdroj: Cult of Mac

Související články

Dnes nejčtenější