Zavřít reklamu

Samsungu se to opět nepovedlo, přestože se letos snažil enormně. Tak přesně takto by se daly s trochou nadsázky zhodnotit další výkonnostní testy kolující po internetu, ve kterých měří své síly loni představené iPhony 14 Pro (Max) s před pár dny představeným Samsungem Galaxy S23 Ultra. Výkonnostní rozdíly mezi těmito telefony totiž rozhodně malé nejsou.

Přestože vsadil Samsung letos u své řady Galaxy S poprvé celosvětově na stejný čipset, konkrétně pak Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, z testů provedených přes proslulý výkonnostní měřič Geekbench 5 v porovnání s vlajkovými loďmi Applu osazenými čipsetem A16 Bionic pohořel. V testu na jedno jádro totiž dosáhl Galaxy S23 Ultra skóre 1480 bodů, zatímco iPhone 14 Pro zvládá ve stejném testu 1874 bodů. Smartphone z dílny Applu je tedy v tomto směru alespoň dle naměřených hodnot o 21 % rychlejší, což není vůbec málo. Co se pak týče testu vícejaderného skóre, zatímco Galaxy S23 Ultra zde zvládá získat 4584 bodů, iPhone 14 Pro se vyšvihl na parádních 5384 bodů, což je o 14,9 % více. Ani dobrého čtvrt roku k dobru tedy Samsungu nestačilo k tomu, aby Apple a jeho vlajkové lodě výkonnostně předehnal, byť si nechal Snapdragon 8 Gen 2 ještě upravit do speciální verze pro své Galaxy. 

Bude extrémně zajímavé sledovat, jakým směrem se v nadcházejících letech výkon smartphonů vyvine. Už nyní se totiž objevují jak názory, že Apple konkurenci uteče díky svým 3nm čipsetům A17 Bionic chystaným na letošek více než kdykoliv předtím, tak i názory naopak hlásající to, že chystaný Snapdragon 8 Gen 3 už konečně mobilní čipsety od Applu dožene. Vše tedy v tomto směru ukáže skutečně až čas a výsledky práce, které v něm výrobci odhalí. Jedním dechem je nicméně třeba dodat, že smartphony jsou na tom z hlediska výkonu již řadu let natolik dobře, že jsou pro naprostou většinu uživatelů podobná měření ve výsledku naprosto bezpředmětná. 

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Dnes nejčtenější

.