Zavřít reklamu

Výrobní krizi nevídaných rozměrů čelí v posledních týdnech Apple v souvislosti s iPhony 14 Pro (Max). O ty je sice ve světě enormní zájem, největší fabrika pro jejich výrobu však kvůli protestům tamních zaměstnanců souvisejících s covidovou uzavírkou zastavila výrobu a tím de facto rozhodla o tom, že na Vánoce bude těchto modelů nedostatek. A nejen na ně. 

Podle zdrojů agentury Reuters počítá Foxconn, který největší fabriku světa na iPhony ležící v čínském Zhengzhou provozuje, s tím, že k plnému obnovení jejího provozu dojde nejdříve na konci prosince. Je tedy naprosto jasné, že se dostupnost iPhonů hned z kraje příštího roku výrazně nezlepší, jelikož enormní poptávku budou dodavatelé Applu hasit pravděpodobně několik dlouhých měsíců. Pokud jste si tedy v předešlých týdnech svůj iPhone neobjednali a věříte v to, že si pro něj v lednu zajdete do kamenného obchodu, kde bude skladem, vězte, že šance pro realizaci podobného plánu je extrémně malá, možná skoro nulová. 

Ačkoliv Apple čelil výrobním nástrahám u iPhonů i v minulosti, je nynější výrobní krize iPhonů 14 Pro bezesporu tou největší, kterou svět v posledních letech zaznamenal. Takto mizerně dostupné totiž nebyly třeba ani iPhony X v roce 2017, přičemž už o nich se hovořilo na pultech obchodů jako o raritě, která se hned tak nevidí. Je však zcela evidentní, že tehdy byla situace oproti nynějšku daleko lepší. 

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Dnes nejčtenější

.