Zavřít reklamu

Máte-li ve svém iPhonu baterii zralou na výměnu a chcete tak učinit v autorizovaném servise, máme pro vás dobrou radu – neotálejte s tím. Apple totiž oficiálně oznámil, že od 1. března 2023 zdraží výměnu baterií starších iPhonů o 20 dolarů či ekvivalent k této částce. 

Zatímco za výměnu baterie v iPhonech 13 až X si Apple v současnosti účtuje prostřednictvím autorizovaných servisů či vlastních servisních středisek 69 dolarů a za výměnu baterie v iPhonech SE a starších pak 49 dolarů, od 1. března to bude už 89, respektive 69 dolarů. Cena se tedy zvýší zejména u starších iPhonů vskutku značně, avšak ani u novějších modelů skok o zhruba čtvrtinu nepotěší. Jak se zvýšení cen projeví u tuzemských autorizovaných servisů zatím sice nevíme, nicméně dá se předpokládat, že i zde povyskočí cena ekvivalentně ke zdražení v zahraničí. 

Batere iPhonu

S ohledem na výrazné zdražení je poměrně úsměvné, že ještě v roce 2018 si Apple účtoval i prostřednictvím svých autorizovaných servisů za výměnu baterie jen 29 dolarů (či ekvivalent k této částce) a to kvůli tehdejšímu provalení skandálu ohledně zpomalování starších iPhonů vlivem opotřebené baterie. S proto skoro až neuvěřitelné, že o pouhých 5 let později bude stát výměna baterie až o 60 dolarů – tedy dvě třetiny – víc než tomu bylo tehdy, byť je třeba jedním dechem znovu zopakovat, že v roce 2018 se jednalo ze strany Applu o jakousi kompenzaci, kterou se snažil své uživatele „umlčet“. Pokud tedy máte baterku na odpis, nemá smysl čekat se servisem. 

Baterii v iPhone vám vymění například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.