Zavřít reklamu

Současná situace na území Ukrajiny nenechává chladným snad nikoho na světě – Apple nevyjímaje. Jeho šéf Tim Cook se proto nyní k celé situaci stručně vyjádřil přes svůj Twitter, čímž nejednoho jablíčkáře jistojistě potěšil. Kvůli tomu, jak šel Apple v minulosti Rusku na ruku totiž mnozí uživatelé žádné vyjádření neočekávali. 

Cook na svůj Twitter konkrétně napsal to, že je z pokračující krize na Ukrajině velmi znepokojen a spolu s Applem se snaží udělat vše, co je v jeho silách pro tamní partnery. Krom toho přislíbil, že Apple nabídne humanitární podporu a na závěr svého tweetu se nechal slyšet, že se společnost, v jejímž čele stojí, připojuje ke všem, kdo volají po míru. De facto tedy nepřímo kroky Ruska odsoudil, jelikož po míru volá kromě něj prakticky celý svět. 

Na Ukrajině sice Apple své oficiální Apple Story nemá, své produkty tam však prodává skrze Apple Premium Resellery jako je tomu například v Česku či na Slovensku. A jelikož jsou tito prodejci s Applem úzce provázání, je jasné, že podpora z jeho strany pro ně bude nyní velmi důležitá. Je nicméně otázkou, jak se k celé situaci postaví Rusko, které o podporu jeho nepřítele samozřejmě nestojí – tím spíš, když se o ní nyní zaslouží společnost, která mu šla v minulosti na ruku například implementací okna informujícího o ruských státních aplikací u iPhonů aktivovaných v Rusku. 

Související články

Dnes nejčtenější

.