Zavřít reklamu

Jednou z největších vychytávek letošních iPhonů 13 Pro má být bezesporu nasazení vyšší obnovovací frekvence displeje, díky kterému dokáží telefony zobrazovat pohyblivý obsah plynuleji než je tomu nyní. Obraz totiž bude obnoven 120x za sekundu namísto nynějších 60 obnovení za sekundu. Pokud vás tato novinka láká také, ale nejste úplně příznivci řady Pro kvůli její vyšší pořizovací ceně, barvám či materiálům, máme pro vás dobrou zprávu – exkluzivní pro ní totiž bude vyšší obnovovací frekvence pouhopouhý rok. 

Podle zdrojů z dodavatelského řetězce si začal Apple ještě před představením iPhonů 13 domlouvat s partnery starajícími se o 120Hz displeje jejich dodávky na příští rok a to v naprosto astronomických objemech, které odpovídají právě jejich nasazení na všechny chystané iPhony 14.  Exkluzivita pro řadu Pro tedy bude rázem ta tam a co víc – vyšší obnovovací frekvence bude oproti letošku o poznání dostupnější záležitostí. Dá se proto očekávat, že uživatele, které Apple nepřiměje k upgradu letos, dokáže ke koupi nového telefonu přimět v roce příštím, jelikož nabídne zařízení bez větších kompromisů. 

V tuto chvíli je otázkou, zda bylo zachování exkluzivity vyšší obnovovací frekvence u řady Pro ze strany Applu záměrem, nebo se jedná “jen” o výsledek schopností jeho dodavatelského řetězce, který by zkrátka nebyl schopný naráz vyprodukovat desítky milionů panelů pro všechny modely. Jelikož však Apple v předešlých letech čím dál více od rozdílnosti levné řady a řady Pro upouštěl se však zdá nemožnost nasazení 120Hz kvůli nedostatku panelů poměrně pravděpodobné vysvětlení. 

Související články

Dnes nejčtenější

.