Zavřít reklamu

Maximální kapacita úložiště iPhonů je jablíčkáři kritizovaná dlouhé roky. Mnozí z nich totiž Applu zazlívají, že se u svých telefonů již dávno nerozhoupal k nasazení 1TB úložných čipů, které by je umožnily využívat ještě komplexněji, než je tomu nyní. Přeci jen, dnešní aplikace, ale i fotky a videa zabírají mnohem více místa než před lety a tak je jistě nasnadě úložiště uživatelům poskytnout – tím spíš, když jsou na iPhony zvyklí dlouhodobě a mají v nich spousty “nastřádaných” dat, která pro ně mohou být taktéž nepříjemným limitem. Jak se však nyní zdá, Apple se jej letos nakonec odbourat neodhodlá. 

V uplynulých týdnech a měsících jsme byli nejednou svědky zpráv točících se kolem navýšení maximálního úložiště iPhonů 13 Pro a to z 512GB využívaných doposud právě na 1TB. “Levnější” iPhony 12 se pak měly dočkat taktéž zdvojnásobení maximálního úložiště a to konkrétně z 256GB na 512GB. Zdroje analytiků z TrendForce však dnes přišly s tím, že Apple své plány nakonec dle všeho odpískal a “třináctky” se tak opět dočkají “jen” 256GB úložiště u levnější a 512GB úložiště u dražší varianty. Testování větších kapacity sice probíhat mělo, krize s komponenty ale zřejmě nakonec plány opět odsunula. 

Svým způsobem pozitivní je nicméně to, že zachování nynější maximální kapacity je zároveň jediná negativní věc, kterou dnes zdroje TrendForce poodhalily. I nadále se totiž počítá například s nasazením stabilizace posunem senzoru u širokoúhlého objektivu všech letošních iPhonů či s menšími výřezy v displeji. Modely z řady 13 Pro se pak konečně dočkají vyšší obnovovací frekvence, který se ze současných 60Hz posune na velmi slušných 120Hz. I díky těmto novinkám prodá v letošním roce Apple na 223 milionů iPhonů, přičemž řada 13 (Pro) bude tvořit 40 % z nich. 

Dnes nejčtenější

.