Zavřít reklamu

Letošní vývojářská konference WWDC je za dveřmi. Přestože jí mnozí z nás vnímají primárně jako softwarovou záležitost, Apple nás v minulosti již mnohokrát přesvědčil o tom, že se na ní nebojí tahat z rukávu ani hardwary.  A právě letošek by mohl být v tomto směru podle mnoha náznaků poměrně plodný. Zatímco nad některými novinkami není třeba pochybovat, nad jinými visí velké otazníky. Jaké černé koně by mohl Apple v pondělí představit? 

Nadstavba Apple Arcade

Co si budeme povídat, Apple Arcade za chloubu Applu označit zkrátka nejde. Přestože pár zajímavých her obsahuje, vzhledem k převaze nezajímavých titulů se dá označit spíše za brak nežli něco, co si zkrátka hráč chce předplatit. A přesně z tohoto důvodu se již pěkných pár týdnů spekuluje o tom, že má kalifornský gigant v rukávu přichystáno oznámení jakési nadstavby pro Apple Arcade s názvem Apple Arcade+, ve které by měl nabízet vyloženě AAA tituly podobné nebo dokonce shodné s těmi, které jsou hratelné na konzolích. Podílet se pak na jejich vývoji mají ta nejlepší a největší vývojářská studia na světě v čele s Ubisoftem, EA či CD Projekt RED. Právě AAA hry by totiž atraktivitu služby rozhodně nastartovaly, byť by samozřejmě hnuly i s její cenou směrem nahoru. To by ale byli hráči pravděpodobně ochotni snést. A kdy jindy něco podobného ukázat než na WWDC – tedy jednak svátku vývojářů a jednak na Keynote, které de facto odemyká léto a tedy i čas, kdy mají všichni najednou mnohem více času na své záliby. 

Herní ovladač 

S nadstavbou Apple Arcade je úzce spjatý hardware, který by s ní mohl dorazit. Řeč je konkrétně o herním ovladači, který má Apple pro své produkty v čele s Apple TV a iPhony dlouhodobě vyvíjet a kterými by rád překonal řešení od Sony, Microsoftu a potažmo výrobců jako Nimbus a jemu podobnými. Co přesně by měl oproti konkurenci ovladač od Applu nabízet sice není jasné, dá se nicméně počítat minimálně s automatickým přepojováním po vzoru AirPods či obecně vychytávkami, které nabízí právě Apple produkty a jejich ekosystém. Počítat lze samozřejmě i s různými funkcemi zpříjemňujícími gaming, avšak o co by se mohlo jednat je v tuto chvíli předčasné předpovídat. 

AirPods 3

Jasně, o AirPods 3 se hovoří nejčastěji v souvislosti s letošním podzimem. Co když se ale Apple rozhodne svou novinku pro Apple Music ve formě HiFi režimu co nejvíce světu “nacpat” a rozhodne se pro to použít právě AirPods? Ty totiž přeci jen dokáží udělat ve světě vždy obrovský poprask a pokud by k nim například Apple přidával půlroční bezplatné předplatné Apple Music a promoval tento dárek coby vstupenku do HiFI světa (byť by nefungovala na AirPods), mohl by tím mnohé uživatele oslovit či minimálně celosvětově rozšířit povědomí o režimu jako takovém. Nic jiného než marketing by ostatně za představením AirPods 3 na WWDC čekat nešlo. Podle všech dostupných informací se totiž má jedna o docela nudná sluchátka. Kromě designu velmi podobného tomu, který nabízí AirPods Pro, totiž nemají oproti AirPods 2 přinést prakticky nic nového. 

Mac Pro

Červnové vývojářské konference má Apple pro představování Maců Pro dlouhodobě rád a pokud má v současnosti k dispozici dostatečně zajímavé čipy z rodiny Apple Silicon, odhalení nové generace jeho nejvýkonnějšího stroje by nestálo v cestě zhola nic. A co od ní čekat? Kromě brutálního designu především výrazně menší tělo, na kterém Apple dokonale oddemonstruje, jak málo se čipy z jeho dílny zahřívají a celkově pak to, že výkon může být ukryt i v drobném těle. Obecně se pak dá říci, že pokud Apple Mac Pro má a chce jej letos ukázat, velmi pravděpodobně to jindy než na WWDC neudělá.

Česká Siri

Co k tomu říci. Že se na vývoji české Siri pracuje není díky nedávnému zveřejnění inzerátu žádným tajemstvím a pokud se práce na asistence daří, čistě teoreticky by letos konečně dorazit mohla. Místo dalšího “obkecávání” jen dodáme, že se v to stejně jako vy všichni modlíme, protože by to byla zkrátka velká věc, která by oblibu Applu v České republice zcela určitě posunula zajímavě kupředu. 

Mac mini

Přestože jsme se nové generace Macu mini dočkali teprve vloni na podzim, v posledních týdnech se čile spekuluje o jeho další verzi. Jednat se má konkrétně o výkonnější model, který by v nabídce Applu nahradil stávající stroje osazené čipy od Intelu. Co vše by mohla novinka přinést sice zatím říci nelze, podle pár drobnějších úniků by se však mohla designově podobat prvním verzím Apple TV a velmi zajímavá by mohla být i z hlediska portové výbavy, která by byla bohatší než je tomu nyní. 

MagSafe Battery Pack

Jestli je něco opravdu zvláštní, pak to, že Apple zatím pro své iPhony 12 (Pro) nepředstavil řešení prodlužující výdrž jejich baterie. V minulosti se o to starala pouzdra Smart Battery Case, avšak ta měla nyní díky implementaci MagSafe technologie nahradit přídavné baterie nebo chcete-li MagSafe Battery Packy. Nic takového se však zatím neděje a právě WWDC je poslední šance na jejich velkorysejší představení. Pokud na něm nedorazí, pak se zdá více než pravděpodobné, že se jich dříve než při představení iPhonů 13 na podzim nedočkáme. 

Související články

Dnes nejčtenější