Zavřít reklamu

Jablečná bezdrátová sluchátka AirPods jsou již na světě nějaký ten rok, a každým dnem přibývají jejich novopečení majitelé. Nejen jim je určen náš dnešní článek, obsahující užitečné tipy a triky pro co nejefektivnější používání sluchátek. Schválně – které z tipů jste neznali a které určitě vyzkoušíte?

Párování AirPods s nejablečným zařízením

AirPods jsou navržena tak, aby se s vaším iPhonem, iPadem, iPodem či jiným Apple produktem spárovala takřka lusknutím prstu. Sluchátka jsou ale samozřejmě také kompatibilní s jinými zařízeními, disponujícími Bluetooth konektivitou. Chcete AirPods používat spolu s Android smartphonem nebo laptopem s OS Windows? Žádný problém.

Před spárováním s Android zařízením umístěte obě sluchátka do pouzdra. Otevřete víko a stiskněte malé tlačítko na zadní části pouzdra, dokud dioda nezačne blikat bíle. Poté již můžete AirPods s příslušným zařízením spárovat jako obvykle. Tímto způsobem můžete svá AirPods sluchátka snadno spárovat i se zařízením, které není spojeno s vaším iCloud účtem.

Kontrola baterie na Apple Watch

Kontrola stavu baterie vašich AirPods je na iPhonu či iPadu hračka – slouží k tomu widget v Oznamovacím centru. Co když si ale jdete třeba zaběhat a nemáte s sebou nic než AirPods a Apple Watch? To, zda vašim milovaným bezdrátovým sluchátkům náhodou nedochází „šťáva“, můžete zjistit i v tomto případě. U jakéhokoliv ciferníku stačí vysunutím aktivovat Ovládací centrum, kde vám ikona ukáže procento baterie vašich Apple Watch. Když ikonku stlačíte, zjistíte také stav baterie svých AirPods.

Nalezení ztracených AirPods

Představa, že ztratíte byť jen jedno ze svých sluchátek, není nijak příjemná, protože řešení takové ztráty je poměrně nákladnou záležitostí. Pokud svá AirPods ale nemůžete najít a už se chystáte vyrazit problém řešit, počkejte ještě chvilku. Vezměte do ruky svůj iPhone nebo iPad a otevřete aplikaci Najít iPhone. Ujistěte se, že jste přihlášení pod tímtéž iCloud účtem, k jakému máte přihlášená svá sluchátka. Na obrazovce klepněte na AirPods – ukáže se vám poslední poloha, na které byla vaše sluchátka propojena přes Bluetooth s iPhonem. Pro efektivnější (a efektnější) hledání můžete také využít funkce Přehrát zvuk, za pomoci ztlumení zase můžete hledat jednotlivá sluchátka.

Přejmenování AirPods

Svým sluchátkům můžete přidělit jakékoliv jméno. Otevřete krabičku s AirPods a v iPhonu poté klepněte na Nastavení -> Bluetooth, kde ze seznamu vyberete svá AirPods a zvolíte „i“ v kroužku. Zvolte nové jméno a klepněte na Hotovo.

Přizpůsobení funkce dvojitého poklepu

V Nastavení -> Bluetooth ještě chvíli zůstaneme. Zde si totiž můžete zvolit i to, jak budou vaše AirPods reagovat na gesto dvojitého poklepání. Jaké jsou možnosti?

  • Aktivace Siri.
  • Spuštění přehrávání, pozastavení přehrávání nebo zrušení přehrávání.
  • Přeskočení skladby.
  • Návrat k předchozí skladbě.

Oznámení příchozího hovoru

AirPods vás také dokáží upozornit na příchozí hovor, který můžete uskutečnit, aniž byste museli brát do ruky svůj iPhone. Když se podíváte do Nastavení -> Telefon -> Oznámení hovorů. Na výběr zde máte z možností Vždy, Sluchátka a auto, Jen sluchátka a Nikdy. Pokud zvolíte možnost Jen sluchátka, oznámí vám Siri jméno volajícího, pokud je ve vašich kontaktech. V opačném případě vám sdělí číslo.

Přijít na kloub světlu

Určitě jste si všimli, že dioda na krabičce vašich AirPods umí svítit či blikat hned několika různými způsoby. Zelené světlo znamená, že jsou sluchátka úspěšně nabita. Nažloutlé světlo signalizuje, že zbývá méně než jedno plné nabití, a blikající bílé světlo značí připravenost sluchátek na spárování s příslušným zařízením.

Dnes nejčtenější

.