Zavřít reklamu

Jen pár dní poté, co Apple oznámil své plány na spuštění Apple Music HiFi nebo chcete-li bezztrátového streamovacího režimu pro jeho hudební službu, začíná pomalu své zbraně tasit i konkurenční Spotify. To sice svůj HiFi režim oznámilo již relativně dávno, avšak tehdy ještě bez jakéhokoliv přesnějšího termínu. Právě ten je ale nyní dle všeho za dveřmi. Spotify totiž již předchystalo půdu pro HiFi režim ve své iOS aplikaci. 

Že je aplikace pro iPhony připravená odhalila zřejmě chyba na serverech Spotify, díky které se v ní na krátkou chvíli objevila ikona HiFi spolu s možností “prokliknout” se přes ní na skladby, u kterých je bezztrátový režim podporován. Než však byli uživatelé schopni chyby více využít a kvalitu hudby prozkoumat, byla možnost deaktivovaná. Dozvěděli jsme se nicméně alespoň to, že se u HiFi režimu Spotify počítá se 16bitovou/44,1 kHz kvalitou – tedy tím stejným, co se chystá nabízet Apple v režimu Lossless. Zda Spotify nabídne i alternativu k Apple Music Hi-Res Lossless ve 24bitech/192 kHz nicméně v tuto chvíli jasné není. 

Kromě Hi-Res Lossless režimu a termínem spuštění visí u Spotify HiFi otazníky i nad tím, jaká bude po jeho odhalení cenová politika společnosti. Ještě před pár měsíci se očekávalo, že bude tento režim pro předplatitele Spotify Premium za určitý další příplatek. Vzhledem k současnému vývoji trhu stramovacích služeb, kdy se prakticky všichni provozovatelé snaží co nejagresivněji zaujmout nové uživatele snižováním cen či rozšiřováním jejich předplatného o nové funkce se však dá očekávat, že se Spotify u HiFi rozhodne pro jeho nasazení bezplatně všem předplatitelům Premium verze. 

Související články

Dnes nejčtenější

.