Zavřít reklamu

Pamatujete si, s jakým nadšením svět zhruba v polovině roku 2017 oznámení HiFi režimu ve Spotify, který společnost dokonce začala již tehdy pod názvem Spotify HiFi testovat a zobrazovat některým uživatelům ve své aplikaci? Pokud ne, nedivíme se. Od této chvíle totiž již uplynulo mnoho vody, kvůli čemuž již spousty fanoušků na režim zapomnělo. Usazený prach na režimu však nyní odfouklo samotné Spotify, které oznámilo, že později v letošním roce zpoplatněný HiFi režim konečně spustí. 

Spotify v tiskové zprávě týkající se jeho HiFi režimu uvádí, že se jeho uživatelé mohou těšit na hudbu v bezztrátové CD kvalitě, která jim umožní si ji tak vychutnat naplno. Tímto krokem se tak zařadí po bok Tidalu, Deezeru a Amazon Music, které již bezztrátový formát pro streamovanou hudbu nabízí. Naopak jablíčkáři oblíbené Apple Music nic takového nemá, byť je jeho streamovaná hudba na velmi vysoké kvalitě. S ohledem na snahu vyrovnat se konkurenci však velmi pravděpodobně zavede zcela bezztrátový formát i to. 

Spotify HiFi

Kolik si bude Spotify za HiFi režim účtovat je bohužel v tuto chvíli nejasné, stejně tak na jaké trhy má zprvu zamířeno. Ceny bezztrátové konkurence se však pohybují mezi 15 a 20 dolary, takže je vcelku pravděpodobné, že se Spotify vyšvihne u HiFi režimu též někam na tuto úroveň. Dražší bude jen stěží kvůli potenciální konkurenční nevyhodě a být levnější by pak bylo do jisté míry zcela zbytečné. Vše však ukáží až následující týdny, které nám o novince přinesou další nálož informací. 

Související články

Dnes nejčtenější

.