Zavřít reklamu

Když Apple minulý týden světu odhalil zbrusu nové 24” iMacy s čipy M1, z hlediska cen příliš sdílný nebyl. Na svůj Online Store totiž vyvěsil jen tři konfigurace v cenovém rozpětí 37 990 Kč až 49 990 Kč, které svými specifikacemi minimálně z hlediska RAM a SSD přespříliš neoslňovaly. Všem tak muselo být jasné, že konečné ceny Apple odhalí až při startu předobjednávek, což se také stalo. 

Pokud byste si chtěli nový iMac s M1 koupit takříkajíc v plné palbě – tedy se 16GB RAM pamětí a 2TB SSD, vyšel by vás na 73 990 Kč. Pokud byste pak k němu přihodili třeba i Magic Mouse spolu s Magic Trackpadem, byla by potřeba nachystat částka 77 780 Kč a dokoupení softwarů Final Cut Pro a Logic Pro se pak dostanete dokonce na 91 060 Kč. O levný špás se tedy v žádném případě nejedná, byť je zřejmě všem jasné, že takto extrémně bude počítač konfigurovat málokdo.

Představení nové generace iMaců bylo minulý týden pro mnoho jablíčkářů včetně nás v redakci solidním překvapením a totéž v bledě modrém se pak dá říci i o designu a technických specifikacích produktu jako takového. Spekulace ohledně okopírování designu Pro Display XDR z roku 2019 se totiž nenaplnily a iMac si i v roce 2021 zachoval svou typickou spodní bradu s relativně tlustými rámečky kolem displeje. Celkově by však měl nyní působit minimalističtějším dojmem, ale především zaujmout svým brutálním výkonem díky čipu M1, vynikajícím 4,5K displejem či vysoce kvalitními reproduktory. Novinka se tedy zatím jeví jako zařízení, jejíž koupí člověk vedle určitě nešlápne.

Související články

Dnes nejčtenější

.