Zavřít reklamu

Redaktorům serveru Macrumors se podařilo získat interní poznámku, kterou Apple rozesílá distributorům, prodejcům a servisním centrům zabývajícími se Macy. Jak se totiž v posledních týdnech ukázalo, poslední verze Mac mini, jež je vybavená procesory Apple Silicon M1, trpí neobvyklými problémy, které způsobují zobrazování růžových artefaktů na externích displejích.

O problému s objevujícími artefakty se začali svěřovat uživatelé redditu, ale také lidé na oficiálním webu podpory společnosti Apple. První zmínky se začaly objevovat hned zkraje, jakmile se M1 Mac mini začal loni na podzim prodávat. Příčiny tohoto problému nejsou jasné, Apple se však ve výše zmíněné interní komunikaci vyjádřil, že o problému ví a snaží se najít jeho řešení.

Dle informací od uživatelů se problémy s růžovými grafickými artefakty, které mají podobu malých čtverců a obdélníku, objevují spíše v případech využití HDMI konektoru. Při připojení externího displeje skrze rozhraní Thunderbolt 3 nejsou problémy tak četné. Pokud se s těmito artefakty setkáváte i vy, Apple vydal několik doporučení, které mohou problém krátkodobě odstranit. Postup je velmi snadný:

  • uspěte svůj Mac mini
  • Počkejte zhruba dvě minuty po kterých Mac mini opět probuďte
  • Odpojte displej z Macu mini a následně jej znovu zapojte do příslušného konektoru
  • V Nastavení zkontrolujte, případně změňte rozlišení, pokud je v systému nastavené jiné, než nativní

Pokud výše uvedené kroky nepomohou, Apple radí celý proces opakovat. Zatím není jasné, jestli jde o softwarovou nebo hardwarovou chybu. V prvním případě by měla jít opravit patchem v některé z budoucích verzí macOS.

Související články

Dnes nejčtenější

.