Zavřít reklamu

App Store je proslulý mimo jiné také tím, že nedává prostor aplikacím, určené pro cloud gaming. Platforma Xbox proto zvolila namísto vlastní aplikace cestu webové verze své služby xCloud pro iOS. Ta se v současné době nachází ve stavu veřejné betaverze. Majitelé iPhonů a iPadů a dalších zařízení z dílny společnosti Apple by se tak již brzy mohli dočkat plné verze služby xCloud.

Možnost vyzkoušet si stávající betaverzi služby xCloud pro web získají již dnes předplatitelé Xbox Game Pass Ultimate. Služba bude k dispozici nejen na iPhonech a iPadech, ale také na počítačích – až dosud byl xCloud pro iOS a PC dostupný pouze na základě exkluzivní pozvánky. Pokud i vy patříte mezi předplatitele Xbox Game Pass Ultimate, budete se moci již ode dneška připojit ke službě xCloud prostřednictvím tohoto odkazu. Společnost Microsoft na blogu Xbox uvedla, že počínaje dneškem začne rozesílat členům zmíněné předplatitelské služby pozvánky k vyzkoušení webové verze služby xCloud.

Služba xCloud beta je kompatibilní s webovými prohlížeči Safari, Chrome a Microsoft Edge. Veškeré dostupné hry bude možné hrát za pomoci USB či Bluetooth ovladačů, zhruba padesát titulů bude možné ovládat také za pomoci dotykového ovládání. Počátkem tohoto roku jsme vám na stránkách LsA ukázali, jak bude služba xCloud pro webové prohlížeče přibližně vypadat. Po zpřístupnění všem předplatitelům Xbox Game Pass Ultimate se předpokládá, že chod bude rychlejší, hladší, a že došlo také k vychytání dílčích chyb, které se mohly vyskytovat v předchozí zkušební verzi.

Související články

Dnes nejčtenější

.