Zavřít reklamu

Uživatelé Siri se s příchodem iOS 14.5 dočkají zajímavé novinky. Umělá asistentka Applu se totiž naučí mluvit dvěma novými hlasy, které by měly alespoň dle vyjádření Applu jednak znít přirozeněji než je tomu nyní a jednak podpořit jeho vizi rozmanitého světa, ve kterém je k dispozici obrovské množství nejrůznějších možností. 

Asi vás nepřekvapí, že jsou nové hlasy Siri dostupné jen v angličtině. Zatímco v jednom případě se jedná vyloženě o ženu, ve druhém se Apple zřejmě snažil přinést “něco mezi” a hlas proto nastavil na co možná nejneutrálnější úroveň. K dispozici jsou totiž zatím jen krátké hlasové ukázky, jelikož se testování novinky vývojáři zatím přespříliš nevěnovali. Pokud by vás nicméně zajímalo, jak nové hlasy zní, můžete můžete si je přehrát zde.

Přiblížila se tím i česká Siri?

S ohledem na nové hlasy Siri v angličtině možná mnohé z vás napadne, zda není náhodou jejich nasazení jakousi předzvěstí příchodu české Siri. Ačkoliv bychom moc rádi řekli, že tomu tak je, musíme vás tentokrát v tomto směru zklamat. Nové hlasy jsou totiž „namotány“ na již existující strukturu pro anglicky hovořící Siri, takže s jejich naprogramováním neměl Apple téměř žádnou práci. Jelikož navíc vychází z již funkčního projektu, souvislost se Siri hovořící jinými jazyky zde zkrátka hledat nelze. Nicméně na české Siri se alespoň podle inzerátů, které relativně nedávno vyvěsil Apple na své oficiální stránky určené pro hledání nových pracovníků, skutečně pracuje a je tak zřejmě jen otázkou času, kdy se jí dočkáme.

Související články

Dnes nejčtenější

.