Zavřít reklamu

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak Apple zajistí, aby nebyly jeho chystané lokalizátory AirTags zneužívány ke tajnému sledování polohy cizích lidí? Nejste sami. Podle kódu 3. bety iOS 14.3 totiž nad touto možností přemýšlí i samotný Apple, který navíc již našel řešení, jak riziko sledování eliminovat na minimum – tedy minimálně v případě, že máte iPhone. 

V kódu iOS 14.3 se objevilo nové upozornění, které se na iPhonu objeví vždy, když se v jeho těsné blízkosti objeví AirTag spárovaný s cizím Apple ID. Uživatel tak bude okamžitě vědět, že jej může někdo sledovat a díky tomu bude mít možnost včas podniknout kroky pro zvýšení své bezpečnosti. Pokud by ho pak upozornění na možné sledování obtěžovalo, půjde jej v Nastavení deaktivovat. Ve výchozím nastavení totiž bude aktivní. 

V tuto chvíli je otázkou, jak přesně bude rozpoznávání blízkosti cizího AirTagu iPhonem fungovat. Je totiž jasné, že aby fungovalo dobře, musí u něj Apple vymyslet spolehlivý aktivační mechanismus, který eliminuje valnou většinu falešných poplachů, se kterými se musí minimálně na rušných místech počítat. V úvahu proto připadá například aktivace upozornění po určitém čase Airtagu stráveného u iPhonu či něco podobného. Na oficiální informace si nicméně budeme muset počkat až do samotného představení novinky, které se očekává už v průběhu tohoto měsíce. 

Související články

Dnes nejčtenější

.