Zavřít reklamu

Pokud bych se vás zeptal, jaký produkt od Applu je podle vás nejméně doceněný či zkrátka společností opomíjený, mnoho z vás by mi jistě odpovědělo, že Apple TV. Malá černá krabička, která promění vaši televizi v parádní multimediální centrum, je totiž spíše jakýmsi doplňkem jablečného ekosystému než něčím, kolem čeho by se dal ekosystém vystavět. Podle statistik za první čtvrtletí tohoto roku to však vypadá, že si i Apple TV začíná vydobývat své právoplatné místo na výsluní.

Sledování Apple TV, respektive streamovaných pořadů na ní, vzrostlo podle nových informací meziročně o neuvěřitelných 709 %, což je opravdu úctyhodné číslo. Toto číslo odpovídá zhruba 256 milionům hodin sledování jablečné televize. I přes tento skvělý nárůst je však Apple TV stále za konkurenčními multimediálními boxy pro televize ostatních výrobců.

Důvodů k úspěchu je hned několik 

A čím že si jablečné televize tento velký nárůst sledovanosti vlastně zajistil? Důvodů může být hned několik. Jedním z nich je například loňské představení Apple TV 4K, která divákům konečně nabízí přehrávat jejich oblíbené filmy ve 4K rozlišení s HDR. Nejnovější Apple TV je navíc velmi slušně výkonná a skvěle poslouží například i jako herní konzole pro méně náročné hráče, kteří si vystačí spíše s “béčkovými” tituly. I to by se však mohlo v budoucnu změnit. Podle některých patentů by se totiž mohl Apple v budoucnu pokusit svou Apple TV výrazně vylepšit a udělat z ní alespoň částečně konkurenta pro zaběhlé herní stálice Xbox a Playstation. Ty nejlepší tituly si na ní sice nejspíše nezahrajeme, oblíbené GTA či podobné hry by však přinést teoreticky mohla.

Druhým důvodem může být převedení dříve koupených filmů na iTunes z 1080p na 4K, ke kterému se Apple též rozhodl u příležitosti představení své nové televize. Je tedy možné, že mnozí diváci nyní “sjíždí” své staré oblíbené filmy v daleko lepší kvalitě, díky čemuž si je i lépe užijí. 

Uvidíme, jakým směrem se tedy bude jablečná televize ubírat do budoucna. Pokud však její obliba pomalu poroste a jableční uživatelé jí začnou chápat jako něco, čím svou domácnost skvěle vyšperkují, mohli bychom se i ze strany Applu dočkat velkých věcí. Je totiž jasné, že na upgradu oblíbeného projektu bude pracovat raději než na upgradu něčeho, co je světem přehlíženo. 

Apple TV 4K FB 3
Zdroj: Apple

Související články

Dnes nejčtenější