Zavřít reklamu

Jestli je v nabídce jablečné společnosti produkt, který je zákazníky určitým způsobem opomíjen, je to bezesporu Apple TV. Malá černá krabička, která udělá z vaší televize chytrou a navrch přidá spoustu zajímavých funkcí, které jakožto uživatel produktů od Applu čas od času využijete, by však mohla dostat opravdu zajímavé vylepšení, které by její oblibu zvýšilo.

Web Patently Apple zjistil, že si jablečná společnost před pár dny aktualizovala svou ochrannou známku pro Apple TV u amerického úřadu pro patenty a ochranné známky, přičemž do ní doplnila pár řádků o videohrách a herních konzolích, které jsou propojeny s externí obrazovkou či monitorem. Z aktualizace ochranné známky by se tak dalo předpokládat, že chce Apple svou Apple TV zatraktivnit a vytvořit z ní alespoň částečně herní konzoli. Tou už sice svým způsobem je, kvalita her, které podporuje, je však poměrně nízká a nabídka malá.

Kdyby vypadala herní Apple TV takto, určitě bychom se nezlobili:

Za matadory zaostane 

Nebudeme si nalhávat, že by se mohla tato malá černá krabička výkonnostně rovnat novým konzolím od Sony nebo nedej bože dokonce Xboxu One X, který je v tuto chvíli nejvýkonnější konzolí na světě. Na druhou stranu v ní však tepe čim A10X Fusion, který má výkonu rozhodně na rozdávání, takže by pár náročnějších her zvládnout mohl. V úvahu však teoreticky připadá i to, že by mohl Apple přijít se zcela novou Apple TV, která by byla právě pro hráče her vytvořena a její komponenty by tomu tím pádem odpovídaly. Pokud by totiž u ní nastavil Apple cenu na zajímavou úroveň a hry, které by na ní byly možné hrát, by stály alespoň trochu za to, mohla by být tato novinka svým způsobem pro Xbox či Playstation poměrně zajímavou konkurencí. Tak či tak je však potřeba si uvědomit, že se zatím jedná o pouhou aktualizaci patentu a tudíž není nikde napsáno, že se něčeho podobného skutečně dočkáme.

A co vy? Uvažovali byste o Apple TV, kdyby nám Apple za pár týdnů oznámil svůj ambiciozní plán vytvořit z ní částečně herní konzoli, nebo byste zůstali věrni klasickým konzolím, na kterých rozjede bez starostí prakticky vše? Určitě se o to s námi podělte do komentářů.

apple_tv_koncept

Související články

Dnes nejčtenější

.