Zavřít reklamu

Česko se řadí již dlouhé roky k velmocím z hlediska plateb kartou, které navíc v posledních měsících ještě více “nakopl” koronavirus a obavy lidí z plateb fyzických, při kterých je možné se skrze infikované peníze nakazit. Mnohé vyznavače tohoto stylu placení proto jistě potěší novinka, která na tuzemský trh nyní dorazila. Řeč je konkrétně o speciální aplikaci vytvoření společností Global Payments ve spolupráci s Českou spořitelnou a kartovými asociacemi VIsa a Mastercard, která promění klasické smartphony v platební terminály. To jinými slovy znamená, že platit kartou bude možné téměř kdekoliv. 

Jediný požadavek na obchodníky, kteří budou chtít novou službu a s ní spojenou mobilní aplikaci využívat, je vlastnit telefon s operačním systémem Android 8. Pak už bude stačit jen mít přístup k telefonnímu signálu a vše bude fungovat. A když říkáme vše, myslíme tím opravdu vše – například účtenky za provedené platby budou řešeny přes SMS? e-maily nebo přes QR kódy, díky čemuž o ně tak nepřijdete a zároveň nebude mít obchodník s jejich distribucí problém. 

Jak nastavit Apple Pay:

Co se týče provedení platby jako takové, vše probíhá stejně jako při využití klasického platebního terminálu. Obchodník tedy na svém smartphonu nastaví požadovanou částku a na vás pak už bude jen zaplatit jí přiložením platební karty, smartphonu či chytrých hodinek. Pokud pak částka přesáhne 500 Kč, bude vyžadován PIN kód. Z hlediska bezpečnosti je novinka na stejné úrovni jako klasické platební terminály, takže se jejího využívání není v žádném případě. Pro obchodníky je pak příjemnou zprávou to, že takto zaplacené peníze obdrží na svůj účet druhý den po provedení transakce. 

Související články

Dnes nejčtenější

.