Zavřít reklamu

Milovníci Touch ID, máme pro vás velmi dobrou zprávu. Po spoustě spekulací točící se okolo návratu této technologie na iPhony totiž dnes v noci zdroje agentury Bloomberg potvrdily, že je vše již dokonce v pokročilé fázi testování. Pokud se tedy v tom Touch ID pod displejem ukáže jako spolehlivá cesta správným směrem, letos na podzim se jí u iPhonů 13 dočkáme. 

Bloomberg znovu potvrdil, že plány Applu nejsou v žádném případě nahradit nyní používané Face ID vylepšeným Touch ID, nýbrž nasadit obě technologie bok po boku, čímž by uživatelům umožnil vybrat si, jaký způsob autentizace je pro něj komfortnější. Zda bude Touch ID fungovat jen na určitém místě na displeji nebo na celé jeho ploše sice zdroje neupřesnily, obecně se však počítá spíše s druhou variantou, jelikož na ní má Apple jednak velké množství patentů a jednak se o ní v předešlých měsících dost šuškalo coby o plány Applu. 

Zatímco jeden ikonický prvek se na iPhony letos na podzim zřejmě vrátí, jiný z něj zmizí. Řeč je konkrétně o Lightning portu, nad jehož odstraněním Apple dlouhodobě uvažuje a ke kterému se letos zřejmě konečně odhodlá. Prototypy bez portů má totiž opět k dispozici a podrobuje je intenzivnímu testování, které má odhalit jejich slabiny. Zde je nicméně potřeba říci, že bezportové iPhony měl Apple ve formě prototypů k dispozici i v loňském roce, takže pro něj není tato půda neznámá. 

Související články

Dnes nejčtenější

.