iStores.sk
iStores.sk

Apple nově umožňuje změnit si e-mailovou adresu Apple ID na @icloud.com, @me.com či @mac.com

Apple provedl změnu v Apple ID. Poprvé se mohou uživatelé, kteří se do Apple ID přihlašují přes e-mailovou adresu třetí strany, přihlásit i pomocí e-mailových adres od Applu končících na @icloud.com, @me.com nebo @mac.com.

Doposud bylo možné u Apple ID změnit e-mailovou adresu třetí strany jen na další e-mailovou adresu třetí strany, přičemž nebylo možné použít e-mailovou adresu přímo od Applu. Avšak jeden čtenář serveru MacRumors byl znepokojen, a tak rozeslal vedení cupertinské společnosti e-mail, ve kterém žádal o napravení tohoto nedostatku. Čtenář brzy obdržel odpověď od Applu, který přislíbil, že se bude problémem zabývat. Tak se také stalo a čtenář byl včera informován, že problém je vyřešen.

„Před několika týdny jsem poslal e-mail Timu Cookovi, Craigu Federighiovi, Phili Schillerovi a Eddymu Cueovi. Vysvětlil jsem jim situaci a zeptal jsem se jich, zda by to nemohli opravit. Minulý týden mi Apple napsal a telefonoval. Žena, se kterou jsem mluvil, mi řekla, že problém bude zaslán inženýrskému týmu, aby byl vyřešen. Dnes jsem obdržel další e-mail, ve kterém bylo uvedeno, že je problém vyřešen. Konečně můžu nastavit svůj Apple e-mail i jako Apple ID.“

Apple na podpoře aktualizoval i stránku Change Your Apple ID, kde informuje o provedených změnách a potvrzuje, že e-mailovou adresu třetí strany si můžete změnit na adresy @icloud.com, @me.com nebo @mac.com. Avšak na české podpoře stránka Změna Apple ID prozatím není aktualizovaná.

Pokud si změníte dosavadní e-mailovou adresu třetí strany v Apple ID na e-mailovou adresu končící na @icloud.com, @me.com nebo @mac.com, Apple vás bude varovat, že už potom nemůžete e-mail změnit zpět.

Jestliže si chcete změnit e-mailovou adresu v Apple ID na oficiální Apple adresu, potom byste si měli první přečíst příslušný dokument a postupovat podle něj. Je totiž nezbytné odhlásit se od všech iOS zařízení před tím, než budete provádět změnu.

Prozatím si ještě ne všichni uživatelé mohou měnit svá Apple ID. Je možné, že služba ještě není plně funkční. V tomto okamžiku není ještě jasné, proč některým lidem změna nefunguje.

Zdroj: MacRumors

Leitz
Vstoupit do diskuze (14)

Diskuze

  Na českých stránkách Applu to nejde, stále vyskakuje hláška, že Apple ID nemůže končit na „@icloud.com“. Na specializované podpoře pro iCloud a iTunes samozřejmě (opět) nikdo nic neví a tvrdí, že to jde změnit skrze nastavení v telefonu. Zkoušel to někdo? Já mám iPhone prodaný, zítra budu brát osmičku..

  Telefon tě odkáže na mobilní verzi stejné stránky.
  Taky mi to hlásí, že tyto koncovky nelze použít.

  Budu zkoušet všechno možné a pokud to nepůjde, tak jim budu opakovaně tak dlouho volat, až to nakonec půjde.. 😉
  Tato možnost měla být přístupná už dávno, kvůli tomuto mám zřízenou zcela zbytečnou emailovou schránku u Seznamu a už jsem z těch spamů nešťastný. Ani Gmail není žádná hitparáda, měl jsem teprve týden nově zřízený email a už mi tam přistály dvě reklamy – jedna na automobil a druhou si už nepamatuji. Zkoušel jsem už i Outlook – tam měly emaily občas zpoždění několik desítek minut a jednoho krásného dne nechodily vůbec. Takže iCloud je pro mě naprosto nejlepší volba – vše spolehlivě funguje jak má a bez otravných spamů apod.

  Problém vyřešen – funguje to jak skrze web, tak iPhone. Háček je v tom, že se musí použít výchozí iCloud emailová adresa, kterou si uživatel zvolí jakmile si v iPhonu poprvé aktivuje email. Žádnou jinou iCloud adresu to neakceptuje, ani alias.

  Ale ak mám už teraz predvolené Apple ID s koncovkou @icloud.com, namiesto pôvodného @me.com, tak ten mail s @me.com sa nedá aj tak nijako odstrániť z môjho účtu, že? Alebo existuje nejaké riešenie?
  Ďakujem za odpoveď.

  Nesmysl, uz asi 8let pouzivam adresu@me.com jako prihlasovani k apple ID. Nejdriv jsem zalozil email pres iChat nebo jak to bylo a pak s tim emailem jsem se registroval pod apple ID. He he he

  Také mi to psalo že koncovku @icloud.com nelze použít, nicméně problém vyřešen… Měl jsem koncovku @gmail.com jako Apple ID a @icloud.com jako Hlavní email. A v tom je právě ten problém…
  Takže v první řadě je nutné změnit Hlavní email na jakýkoliv jiný email třetí strany, já použil dočasně @seznam.cz.
  Email ověříte skrze kód který Vám do schránky přijde.
  No a následně už můžete změnit svoje Apple ID, v mém případě z onoho @gmail.com na @icloud.com. A potom konečně po letech trápení smazat @gmail.com z mého Apple ID! Nyní figuruje pod Apple ID už pouze @icloud.com a tel. číslo.

  Jen potom musíte na všech svých zařízeních odhlásit a opět (již pod novým emailem Apple ID) přihlásit App Store a Apple Music.

  Jo, a nikde (MacBook, Apple TV, iPad, iPhone…) jsem se předem neodhlašoval než jsem začal změny dělat, to je zbytečná práce navíc, nebyl v tom žádný problém 🙂

  Tak snad to někomu pomůzě 🙂

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

S iPhonem X je spokojeno 99 % zákazníků, prozradil Tim Cook na schůzi akcionářů a přidal i další pikantnosti
Apple spolupracuje na svém dalším originálním pořadu s hvězdou basketbalové NBA
Podíl na trhu se smartphony se v letošním roce Applu podaří zvýšit, konkurenční Samsung prý naopak lehce ztratí
Apple již předložil soudu žalobu na francouzské aktivisty, kteří mu kvůli neplacení daní blokovali Apple Story
10 tapet s tématikou zimních sportů pro váš Mac (13.2. 2018)
Podívejte se na to, jak by vypadalo používání chytré asistentky Siri v 80. letech
apple-glass-concept-icon
Apple se snaží urychlit vývoj vlastních brýlí pro rozšířenou realitu
Consumer Reports: Kvalita zvuku HomePodu je velmi dobrá, na konkurenční Google Home Max a Sonos One však nemá
HomePod má skvělý zvuk, ale chybějící podpora Spotify je průšvih, myslí si spoluzakladatel společnosti Sonos
Příští generace Androidu se prý bude nápadně podobat systému iOS
iFixit rozebral nový chytrý reproduktor HomePod. Podívejte se, jak vypadá uvnitř
Podívejte se, jak vypadá Apple Park těsně před svým dokončením na nejnovějších záběrech z dronu
Kvůli mizerné kvalitě iOS 11 a macOS High Sierra Apple zcela přehodnotil své plány do budoucna. Na co se tedy můžeme těšit?
Výměna napájecího kabelu k HomePodu vyjde na 29 dolarů, doma jí však neprovedete
HomePod není tak chytrý, jak byste od něj čekali. V porovnání s konkurencí vám správně odpoví jen na zlomek dotazů
Podívejte se na unboxing a porovnání obou barevných variant HomePodu
Celý svět se mu smál za fotografii na internetu, teď poslal do vesmíru nejsilnější raketu současnosti
Část zdrojového kódu z iOS 9, která se objevila na GitHubu, vynesl interní zaměstnanec Applu