• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Apple nově umožňuje změnit si e-mailovou adresu Apple ID na @icloud.com, @me.com či @mac.com

  Apple provedl změnu v Apple ID. Poprvé se mohou uživatelé, kteří se do Apple ID přihlašují přes e-mailovou adresu třetí strany, přihlásit i pomocí e-mailových adres od Applu končících na @icloud.com, @me.com nebo @mac.com.

  Doposud bylo možné u Apple ID změnit e-mailovou adresu třetí strany jen na další e-mailovou adresu třetí strany, přičemž nebylo možné použít e-mailovou adresu přímo od Applu. Avšak jeden čtenář serveru MacRumors byl znepokojen, a tak rozeslal vedení cupertinské společnosti e-mail, ve kterém žádal o napravení tohoto nedostatku. Čtenář brzy obdržel odpověď od Applu, který přislíbil, že se bude problémem zabývat. Tak se také stalo a čtenář byl včera informován, že problém je vyřešen.

  „Před několika týdny jsem poslal e-mail Timu Cookovi, Craigu Federighiovi, Phili Schillerovi a Eddymu Cueovi. Vysvětlil jsem jim situaci a zeptal jsem se jich, zda by to nemohli opravit. Minulý týden mi Apple napsal a telefonoval. Žena, se kterou jsem mluvil, mi řekla, že problém bude zaslán inženýrskému týmu, aby byl vyřešen. Dnes jsem obdržel další e-mail, ve kterém bylo uvedeno, že je problém vyřešen. Konečně můžu nastavit svůj Apple e-mail i jako Apple ID.“

  Apple na podpoře aktualizoval i stránku Change Your Apple ID, kde informuje o provedených změnách a potvrzuje, že e-mailovou adresu třetí strany si můžete změnit na adresy @icloud.com, @me.com nebo @mac.com. Avšak na české podpoře stránka Změna Apple ID prozatím není aktualizovaná.

  Pokud si změníte dosavadní e-mailovou adresu třetí strany v Apple ID na e-mailovou adresu končící na @icloud.com, @me.com nebo @mac.com, Apple vás bude varovat, že už potom nemůžete e-mail změnit zpět.

  Jestliže si chcete změnit e-mailovou adresu v Apple ID na oficiální Apple adresu, potom byste si měli první přečíst příslušný dokument a postupovat podle něj. Je totiž nezbytné odhlásit se od všech iOS zařízení před tím, než budete provádět změnu.

  Prozatím si ještě ne všichni uživatelé mohou měnit svá Apple ID. Je možné, že služba ještě není plně funkční. V tomto okamžiku není ještě jasné, proč některým lidem změna nefunguje.

  Zdroj: MacRumors

  Leitz

  Diskuze

   Na českých stránkách Applu to nejde, stále vyskakuje hláška, že Apple ID nemůže končit na “@icloud.com”. Na specializované podpoře pro iCloud a iTunes samozřejmě (opět) nikdo nic neví a tvrdí, že to jde změnit skrze nastavení v telefonu. Zkoušel to někdo? Já mám iPhone prodaný, zítra budu brát osmičku..

   Telefon tě odkáže na mobilní verzi stejné stránky.
   Taky mi to hlásí, že tyto koncovky nelze použít.

   Budu zkoušet všechno možné a pokud to nepůjde, tak jim budu opakovaně tak dlouho volat, až to nakonec půjde.. 😉
   Tato možnost měla být přístupná už dávno, kvůli tomuto mám zřízenou zcela zbytečnou emailovou schránku u Seznamu a už jsem z těch spamů nešťastný. Ani Gmail není žádná hitparáda, měl jsem teprve týden nově zřízený email a už mi tam přistály dvě reklamy – jedna na automobil a druhou si už nepamatuji. Zkoušel jsem už i Outlook – tam měly emaily občas zpoždění několik desítek minut a jednoho krásného dne nechodily vůbec. Takže iCloud je pro mě naprosto nejlepší volba – vše spolehlivě funguje jak má a bez otravných spamů apod.

   Problém vyřešen – funguje to jak skrze web, tak iPhone. Háček je v tom, že se musí použít výchozí iCloud emailová adresa, kterou si uživatel zvolí jakmile si v iPhonu poprvé aktivuje email. Žádnou jinou iCloud adresu to neakceptuje, ani alias.

   Ale ak mám už teraz predvolené Apple ID s koncovkou @icloud.com, namiesto pôvodného @me.com, tak ten mail s @me.com sa nedá aj tak nijako odstrániť z môjho účtu, že? Alebo existuje nejaké riešenie?
   Ďakujem za odpoveď.

   Nesmysl, uz asi 8let pouzivam adresu@me.com jako prihlasovani k apple ID. Nejdriv jsem zalozil email pres iChat nebo jak to bylo a pak s tim emailem jsem se registroval pod apple ID. He he he

   Také mi to psalo že koncovku @icloud.com nelze použít, nicméně problém vyřešen… Měl jsem koncovku @gmail.com jako Apple ID a @icloud.com jako Hlavní email. A v tom je právě ten problém…
   Takže v první řadě je nutné změnit Hlavní email na jakýkoliv jiný email třetí strany, já použil dočasně @seznam.cz.
   Email ověříte skrze kód který Vám do schránky přijde.
   No a následně už můžete změnit svoje Apple ID, v mém případě z onoho @gmail.com na @icloud.com. A potom konečně po letech trápení smazat @gmail.com z mého Apple ID! Nyní figuruje pod Apple ID už pouze @icloud.com a tel. číslo.

   Jen potom musíte na všech svých zařízeních odhlásit a opět (již pod novým emailem Apple ID) přihlásit App Store a Apple Music.

   Jo, a nikde (MacBook, Apple TV, iPad, iPhone…) jsem se předem neodhlašoval než jsem začal změny dělat, to je zbytečná práce navíc, nebyl v tom žádný problém 🙂

   Tak snad to někomu pomůzě 🙂

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  Apple aktualizoval Clips na verzi 2.0. Aplikace dostala podporou 360stupňových selfie a iPhonu X
  Apple získal startup, díky jehož technologii by se mohl fotoaparát v iPhonech posunout na novou úroveň
  Nefungovalo vám včera ráno připojení k některým serverům? Víme proč a jak můžete urychlit opětovné připojení
  Autonabíječky EVOLVEO MX se dvěma porty USB a hrotem pro rozbití skla v případě nehody
  Bezdrátová nabíječka pro MacBook? Na Kickstarteru se jedna objevila a nabije i nové iPhony
  Podívejte se, jak funguje přeposílání peněz přátelům skrze iMessage díky Apple Pay Cash
  Návštěvnické centrum v Apple Parku přivítá první návštěvníky už příští týden
  Apple znovu apeluje na své dodavatele, nelíbí se mu neustálé úniky informací o chystaných produktech
  Na výrobě Apple Glass se bude podílet i firma, který vyrábí hliníkové šasi pro iPhony a MacBooky
  intel_icon
  Qualcomm obviňuje Apple, že umožňuje Intelu při vývoji čipů přistupovat ke svému kódu
  icon_emoji
  Apple ukázal nejčastěji používáné emoji na iPhonu. Klasický smajlík je až na 8. místě
  Recenze Klipsch XR8i: zvuk z nejlepších světových kinosálů přímo u vás doma!
  Text Factory hledá obchodníka, který prodá 100 000 000 impresí
  iPhone X nabízí 3 exkluzivní Live wallpapery i nové dynamické tapety
  Využívejte s těmito doplňky svůj nový iPhone X naplno
  mobile_supermariorun_icon
  Seznam nejpopulárnějších aplikací, které už podporují iPhone X
  První rozebrání iPhonu X je tady a odhaluje nám několik zajímavostí
  První majitelé nových iPhonů X už se chlubí svými úlovky na internetu
  HighSky - Obchodujte online