Apple nově umožňuje změnit si e-mailovou adresu Apple ID na @icloud.com, @me.com či @mac.com

Apple provedl změnu v Apple ID. Poprvé se mohou uživatelé, kteří se do Apple ID přihlašují přes e-mailovou adresu třetí strany, přihlásit i pomocí e-mailových adres od Applu končících na @icloud.com, @me.com nebo @mac.com.

Doposud bylo možné u Apple ID změnit e-mailovou adresu třetí strany jen na další e-mailovou adresu třetí strany, přičemž nebylo možné použít e-mailovou adresu přímo od Applu. Avšak jeden čtenář serveru MacRumors byl znepokojen, a tak rozeslal vedení cupertinské společnosti e-mail, ve kterém žádal o napravení tohoto nedostatku. Čtenář brzy obdržel odpověď od Applu, který přislíbil, že se bude problémem zabývat. Tak se také stalo a čtenář byl včera informován, že problém je vyřešen.

„Před několika týdny jsem poslal e-mail Timu Cookovi, Craigu Federighiovi, Phili Schillerovi a Eddymu Cueovi. Vysvětlil jsem jim situaci a zeptal jsem se jich, zda by to nemohli opravit. Minulý týden mi Apple napsal a telefonoval. Žena, se kterou jsem mluvil, mi řekla, že problém bude zaslán inženýrskému týmu, aby byl vyřešen. Dnes jsem obdržel další e-mail, ve kterém bylo uvedeno, že je problém vyřešen. Konečně můžu nastavit svůj Apple e-mail i jako Apple ID.“

Apple na podpoře aktualizoval i stránku Change Your Apple ID, kde informuje o provedených změnách a potvrzuje, že e-mailovou adresu třetí strany si můžete změnit na adresy @icloud.com, @me.com nebo @mac.com. Avšak na české podpoře stránka Změna Apple ID prozatím není aktualizovaná.

Pokud si změníte dosavadní e-mailovou adresu třetí strany v Apple ID na e-mailovou adresu končící na @icloud.com, @me.com nebo @mac.com, Apple vás bude varovat, že už potom nemůžete e-mail změnit zpět.

Jestliže si chcete změnit e-mailovou adresu v Apple ID na oficiální Apple adresu, potom byste si měli první přečíst příslušný dokument a postupovat podle něj. Je totiž nezbytné odhlásit se od všech iOS zařízení před tím, než budete provádět změnu.

Prozatím si ještě ne všichni uživatelé mohou měnit svá Apple ID. Je možné, že služba ještě není plně funkční. V tomto okamžiku není ještě jasné, proč některým lidem změna nefunguje.

Zdroj: MacRumors

Leitz

Diskuze

  Na českých stránkách Applu to nejde, stále vyskakuje hláška, že Apple ID nemůže končit na „@icloud.com“. Na specializované podpoře pro iCloud a iTunes samozřejmě (opět) nikdo nic neví a tvrdí, že to jde změnit skrze nastavení v telefonu. Zkoušel to někdo? Já mám iPhone prodaný, zítra budu brát osmičku..

  Reagovat

  Telefon tě odkáže na mobilní verzi stejné stránky.
  Taky mi to hlásí, že tyto koncovky nelze použít.

  Reagovat

  Budu zkoušet všechno možné a pokud to nepůjde, tak jim budu opakovaně tak dlouho volat, až to nakonec půjde.. 😉
  Tato možnost měla být přístupná už dávno, kvůli tomuto mám zřízenou zcela zbytečnou emailovou schránku u Seznamu a už jsem z těch spamů nešťastný. Ani Gmail není žádná hitparáda, měl jsem teprve týden nově zřízený email a už mi tam přistály dvě reklamy – jedna na automobil a druhou si už nepamatuji. Zkoušel jsem už i Outlook – tam měly emaily občas zpoždění několik desítek minut a jednoho krásného dne nechodily vůbec. Takže iCloud je pro mě naprosto nejlepší volba – vše spolehlivě funguje jak má a bez otravných spamů apod.

  Problém vyřešen – funguje to jak skrze web, tak iPhone. Háček je v tom, že se musí použít výchozí iCloud emailová adresa, kterou si uživatel zvolí jakmile si v iPhonu poprvé aktivuje email. Žádnou jinou iCloud adresu to neakceptuje, ani alias.

  Reagovat

  Ale ak mám už teraz predvolené Apple ID s koncovkou @icloud.com, namiesto pôvodného @me.com, tak ten mail s @me.com sa nedá aj tak nijako odstrániť z môjho účtu, že? Alebo existuje nejaké riešenie?
  Ďakujem za odpoveď.

  Reagovat

  Také mi to psalo že koncovku @icloud.com nelze použít, nicméně problém vyřešen… Měl jsem koncovku @gmail.com jako Apple ID a @icloud.com jako Hlavní email. A v tom je právě ten problém…
  Takže v první řadě je nutné změnit Hlavní email na jakýkoliv jiný email třetí strany, já použil dočasně @seznam.cz.
  Email ověříte skrze kód který Vám do schránky přijde.
  No a následně už můžete změnit svoje Apple ID, v mém případě z onoho @gmail.com na @icloud.com. A potom konečně po letech trápení smazat @gmail.com z mého Apple ID! Nyní figuruje pod Apple ID už pouze @icloud.com a tel. číslo.

  Jen potom musíte na všech svých zařízeních odhlásit a opět (již pod novým emailem Apple ID) přihlásit App Store a Apple Music.

  Jo, a nikde (MacBook, Apple TV, iPad, iPhone…) jsem se předem neodhlašoval než jsem začal změny dělat, to je zbytečná práce navíc, nebyl v tom žádný problém 🙂

  Tak snad to někomu pomůzě 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz