Zavřít reklamu

Jednou z největších novinek iPhonů 12 měl být podle naprosté většiny spekulací výrazně menší výřez v displeji. Právě tento prvek je totiž pro mnoho uživatelů i více než tři roky po svém představení takřka nepřekousnutelný a proto se u každého nového iPhonu modlí k jeho odstranění nebo alespoň zmenšení. To se však u iPhonů 12 nestalo a co víc – podle velmi podrobné analýzy velikosti výřezu portálem 512pixels šel Apple naopak opačnou cestou. 

Ačkoliv se výřezy v displeji iPhonů zdají od modelu X až po 12 Pro Max velikostně naprosto shodné, pravdou je, že tomu tak není. Rozměrově se totiž mezi jednotlivými modely mírně liší. A když říkáme mírně, myslíme tím opravdu mírně – řeč je totiž v tomto případě o setinách desetinách milimetrů, které samozřejmě nemáte pouhým okem prakticky šanci zaregistrovat. Poměrně zajímavé je pak i to, že značné rozdíly ve velikosti dělal až do roku 2019 typ displeje, kdy u OLED modelů byly výřezy celkově o něco málo menší než u LCD modelů. Tyto rozdíly se však s příchodem řady 12 téměř smazaly, jelikož jsou její výřezy rozměrově velmi podobné těm z LCD modelů. O jakých rozměrech konkrétně se tu bavíme?

Nejvíce vypovídající hodnotu nabídne bezesporu celková plocha nebo chcete-li obsah výřezů jednotlivých modelů. U iPhonu X a XS Max zabíral podle měření 512pixels výřez plochu 169,66 mm², u iPhonu XS to bylo 169,81 mm², následují iPhony 11 Pro a 11 Pro Max se 173,65 mm² a až po nich přichází na řadu OLED iPhony 12. Výřezy modelů 12 mini, 12 a 12 Pro mají totiž plochu 184,60 mm², což je jen nepatrně méně než plocha výřezu iPhonů XR a 11. Ta totiž má 185,19 mm². iPhonem s doposud největším výřezem v displeji je pak model 12 Pro Max, u kterého naměřili 512pixels plochu 185,30 mm². Je tedy zcela evidentní, že se zmenšování výřezů v loňském roce nekonalo – tedy minimálně oproti prémiové řadě iPhonů. 

Zdroj: 512Pixels

Související články

Dnes nejčtenější