Zavřít reklamu

Výřez v displeji se stal za poslední rok a čtvrt jedním z nejvýraznějších poznávacích znamení jablečných telefonů. Ani za takto dlouhou dobu jej však mnozí uživatelé iPhonů nebyli schopni překousnout a hovoří o něm jako o designovém přešlapu, na který v historii Applu nepamatují. Ať už mezi členy této nespokojené skupiny patříte či nikoliv, faktem je, že by výřezu ubrání pár milimetrů jak na výšku, tak i na šířku rozhodně neuškodilo – ba naopak. Podle leakera Benjamina Geskina by přitom stačilo skutečně málo. 

Již od loňského roku se spekuluje nad tím, že se iPhony v roce 2019 představí s výřezem v displeji o poznání menším. Toho by měl Apple údajně docílit výrazným zmenšením a sloučením senzorů zajišťujících mimo jiné funkčnost Face ID do jednoho jediného komponentu. Podle Geskina by se ale mohl Apple vydat i cestou o poznání jednodušší. Tou je přesunutí horního reproduktoru do úzkého rámečku nad displejem. Tímto krokem by se mohly zbylé komponenty více vměstnat vedle sebe a tím pádem by mohl být výřez minimálně velmi solidně zúžen. Na to, jak by mohlo toto řešení vypadat, se můžete podívat v galerii pod tímto odstavcem. 

Jak můžete sami vidět, přesunutím by Apple ušetřil skutečně spoustu místa a navíc by telefon nijak designově nezohyzdil. Vedle výřezu by se tak mohly znovu teoreticky objevit například procenta nabití baterie, které mnohým uživatelům na nových iPhonech velmi chybí. V tuto chvíli totiž není jiná možnost, než si je zobrazit vysunutím ovládacího centra z pravého “ucha” iPhonu či ve widgetu baterie. 

A jak vnímáte výřez vy? Přivítali byste jeho zmenšení nebo vám naopak již vůbec nevadí a s jeho současnou podobou byste byli spokojení i v horizontu následujících několika let?

iPhone X vyrez FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější