Zavřít reklamu

Mánie ohebných smartphonů se velmi pravděpodobně nevyhne ani Applu. Ten totiž chystá dle dostupných informací již řadu let iPhone, který by měl světu smartphonů tohoto typu udávat tempo. Kdy dorazí sice zatím není tak úplně jasné, jak se však nyní zdá, zas tak vzdálen svět od jeho představení zřejmě není. Apple totiž již ukázal svému hlavnímu dodavateli první prototypy, které po něm chce náležitě otestovat a posléze s ním prokonzultovat možnosti výroby. 

Podle zdrojů řady čínských médií dodal před pár dny Apple společnosti Foxconn několik ohebných iPhonů, přičemž další kusy mu má dodávat v průběhu následujících dnů a týdnů. Na Foxconnu má nyní být jejich důkladné otestování pomocí svých nástrojů. To se má skládat ze 100 000 otevření a zavření telefonu, čímž se prokáže jejich výdrž. Poměrně zajímavé přitom je, že podobné testy se provádí i u počítačů s tím rozdílem, že ty v nich musí vydržet “jen” 20 000 až 30 000 otevření a zavření. Test pro telefon je tedy výrazně náročnější, což je však s ohledem na to, jakým způsobem je využíván naprosto logické. 

Pokud se telefony v testech osvědčí a Foxconn neshledá problémy ani u jejich výroby, má mít Apple údajně jejich odhalení naplánováno na září 2022. S ohledem na tuto skutečnost proto není tak úplně jasné, jaký typ displeje bude vlastně u telefonu použit. Za dva roky totiž budou zcela určitě zobrazovací schopnosti panelů na zcela jiné úrovni než nyní. Ve hře je například mini-LED displej či micro LED, ale rovněž určitá úprava OLED panelů. Vše však v tomto směru ukáže až čas. 

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější