Zavřít reklamu

Přestože se první iPhony 12 a 12 Pro dostanou ke svým majitelům až na konci tohoto týdne, již nyní se začínají na internetu objevovat jejich výkonnostní testy. Výsledky Geekbench jsme vám na našem webu ukázali už před pár dny a dnes jsou na řadě výsledky druhého velmi oblíbeného měřícího nástroje – konkrétně AnTuTu. Ty však na rozdíl od Gekkbenche příliš neoslní. 

Při představování procesoru Apple A14 Bionic se jeho tvůrce chlubil tím, že je zhruba o 50 % výkonnější než konkurenční procesory určené pro podobné stroje. Následně se dokonce nebál podotknout, že z hlediska výkonu si s jeho novým mobilním procesorem nezadají ani mnohé notebooky. Výsledky z AnTuTu však ukazují, že s až tak dokonalým čipsetem tu čest nemáme, jelikož jej Apple musí zřejmě kvůli nutnosti udržet jej v rozumných provozních teplotách minimálně u iPhonů zpomalovat. Vyplývá to alespoň z testu, kde se proti sobě postavily klasický iPhone 12 s čipsetem A14 Bionic a 4 GB RAM a iPad Air 4. generace se stejným hardwarovým vybavením. Tento test totiž ukázal, že je z hlediska CPU iPad zhruba o 10 % lepší a z hlediska grafického výkonu je pak tento rozdíl dokonce 30 %. Ve výsledku se tak dostáváme na rozdíl zhruba 20 %, což je u “želez” se stejnými hlavními technickými specifikacemi dost zvláštní.

Jako nejpravděpodobnější vysvětlení této nesrovnalosti se v tuto chvíli jeví výše zmíněné umělé přiškrcení výkonu kvůli přehřívání, potažmo kvůli spotřebě baterie. V úvahu sice připadá ještě určitá neodladěnost iOS 14.1, se kterým iPhony 12 dorazí, avšak to se zdá s ohledem na to, že nás od jejich příchodu dělí posledních několik dní a tudíž už musí být v telefonech předinstalované jako velmi nepravděpodobné. Je však potřeba zdůraznit, že se jedná o první geekbenchové výsledky, které jsou v současnosti k dispozici. Až následující týdny tak ukáží, jak na tom z hlediska výkonu nové iPhony skutečně jsou. 

Související články

Dnes nejčtenější