Zavřít reklamu

Apple se poslední dobou snaží o průběžnou diverzifikaci svého portfolia, díky čemuž si zajistí menší závislost na jednotlivých dodavatelích a především nebude muset spoléhat na okruh několika mála výrobních továren. Ač se v tomto ohledu jablečná společnost po koronavirové pandemii a obchodní válce mezi Spojenými státy a Čínou již poučila, stále to vypadá, že tato iniciativa nějakou dobu potrvá. Zejména v případě Samsungu totiž Apple nemá nejmenší pochybnosti a uložil tomuto technologickému gigantovi nelehký úkol, a to postarat se až o 80% displejů pro chystaný iPhone 12.

Jablečná společnost se v minulosti již mnohokrát vyjádřila ve stylu, že chce rozvrstvit své portfolio dodavatelů tak, aby nebyla závislá pouze na jednom zdroji. To se jí zatím nanejvýš daří, avšak jedná se o zdlouhavý a dlouhodobý proces, tudíž v případě iPhonu 12 Apple zapřáhne svého největšího a nejspolehlivější dodavatele displejů, a to Samsung. Ten se má postarat celkem až o 80% všech dodaných obrazovek pro novou generaci jablečných telefonů a má zajistit bezproblémový chod celé výroby. Nejedná se však o jedinou společnost, jež se bude na displejích nějakým způsobem podílet. Svůj kus koláče si ukrojil i výrobce BOE a především LG Display, které s Applem spolupracuje již delší dobu.

Konec konců, není divu, že Apple sahá v tomto případě právě po Samsungu. Jihokorejská společnost se v minulosti osvědčila již mnohokrát, například v roce 2017, kdy se stala prvním dodavatelem OLED displejů a zajistila obrazovky pro iPhone X. O rok později pak do celého procesu vstoupilo i LG, které se ihned prokázalo jako kvalitní spojenec a až nyní se alianci pokouší uzavřít i BOE, jenž se specializuje výhradně na technologii OLED. Tak či onak, spekulace ohledně vydání iPhonu 12 se rozjely na plné obrátky a mnozí spekulují, kdy se telefonu dočkáme. Zatím to však vypadá, že stále platí klasické každoroční datum, tedy září či říjen letošního roku. Uvidíme, zda zpomalení výroby datum vydání nějak neovlivní.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější