Zavřít reklamu

Minulý týden Apple při oznamování finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí oficiálně přiznal, že letošní iPhony dorazí na pulty obchodů později než jejich loňští předchůdci. Kdy přesně se tak stane sice neprozradil, dnes však přišel s velmi zajímavými doplňujícími informacemi asijský portál DigiTimes. Tomu se podařilo z dodavatelského řetězce zjistit, že má Apple letos iPhony v plánu uvolnit ve dvou fázích. 

Uvolňování iPhonů ve více fázích není pro Apple ničím netradičním. Vzpomeňme ostatně na rok 2017 a dlouhé čekání na iPhone X po vydání “osmiček” či na rok 2018 a čekání na iPhone XR po vydání iPhonů XS a XS Max. Vloni jsme sice byli prodlevy ušetřeni, avšak kvůli letošní pandemii koronaviru si jí na podzim opět užijeme. Jako první mají na pulty obchodů dorazit konkrétně 6,1” modely – tedy iPhone 12 Max a iPhone 12 Pro. O několik týdnů později by pak měly následovat 5,4” iPhony 12 a 6,7” iPhone 12 Pro Max. Co se pak týče jejich premiéry, ta proběhne samozřejmě současně na jedné Keynote. 

Za pozdějším vydáním nejmenšího a největšího iPhonu 12 stojí dle očekávání problémy s jejich výrobou – respektive skluz, který dodavatelé nabrali kvůli uzavření fabrik či nulovým dodávkám komponentů, které potřebovali ke své práci. Tato prodleva se sice ještě před pár měsíci zdála jako zvládnutelná, avšak postupem času se ukázalo, že několik týdnů v jinak velmi našponovaném harmonogramu zkrátka hned tak dohnat nelze. Nezbývá tedy než doufat, že nyní již půjde vše podle plánu a telefony nebudou ještě více odloženy. 

Dnes nejčtenější

Další články