Zavřít reklamu

Že se Apple chystá na letošní rok ještě zvětšit iPhone z řady Max není díky obrovskému množství nejrůznějších úniků informací žádnou novinkou. Ze současných 6,5”, kterých se Apple držel v letech 2018 a 2019, se totiž kalifornský gigant chystá poskočit rovnou na 6,7”, což si s sebou logicky přinese i změnu rozlišení. Právě to se nyní dostalo na světlo světa díky úniku grafiky pro mikrostránku, kterou si Apple již pomalu na podzim připravuje.

Grafika k iPhonu 12 Pro Max
Zdroj: EverythingApplePro

Grafika, kterou se podařilo získat youtuberovi a leakerovi v jedné osobě EverythingApplePro, kromě potvrzení úhlopříčky 6,7” odhaluje to, že se telefon dočká rozlišení 2788 x 1284 pixelů při jemnosti 458 ppi. Jemnost tedy zůstane jinými slovy stejná jako v předešlých letech, za což se rozhodně nemusíme na Apple zlobit. Jeho displeje se totiž řadí dlouhodobě mezi naprostou špičku. Co se pak týče typu displeje, Apple u letos vsadí na Super Retina XDR Display, který si svou premiéru odbyl teprve loni u iPhonů 11 Pro. Opět se tu tedy dá s klidným srdcem hovořit o skvělé volbě.

Jelikož se v loňském roce jemnost displejů u iPhonu 11 Pro a 11 Pro Max shodovala, dá se očekávat, že ani letos tomu nebude jinak. Je nicméně otázkou, jakého rozlišení se menší 6,1” iPhone 12 Pro dočká. Jelikož totiž dostane OLED, je jasné, že bude jeho rozlišení lepší než třeba u 6,1” iPhonu 11, který by se mohl zdát na první pohled jako vhodný adept na srovnání.

Související články

Dnes nejčtenější