Zavřít reklamu

Zatímco ještě před pár hodinami počítal prakticky celá fanouškovský svět Applu s tím, že se příští úterý po boku iPhonů 12 představí i lokalizátory AirTags, nyní se zdá, že tomu tak nebude. Tvrdí to alespoň zdroje přesného leakera Jona Prossera, podle kterých se Apple na poslední chvíli s představením novinky rozmyslel a odsunul jej. 

O lokalizátorech AirTags se ve světě Applu šušká již více než rok, za který jsme si o nich již dokázali udělat vcelku slušný obrázek. Ten měl být dokončen právě příští úterý jejich oficiálním představením, které však podle zdrojů Prossera nakonec nebude. Přestože s ním měl sám Apple počítat, nakonec se rozhodl jej přesunout až na březen příštího roku, ve kterém by se měla odehrát tradiční jarní Keynote. Proč tomu tak je sice zdroje neodhalily, ale jako nejpravděpodobnější vysvětlení se jeví výrobní problémy v kombinaci s nedokončením vývoje. Jinými slovy – kdyby Apple AirTag představil již v příští úterý, mohl by se dostat do stejné situace jako v případě AirPower – tedy do situace, ve které by nebyl schopen zaručit to, jak rychle dostane produkt na pulty obchodů, potažmo zda vůbec. Odsunutí je tedy v tomto případě menším zlem. 

S ohledem na pravděpodobné odsunutí představení AirTags na příští rok se tak začíná chystaný Keynote rýsovat poněkud nudně. Šušká se totiž i o tom, že se na ní neukážou ani náhlavní sluchátka AirPods Studio, což by znamenalo jediné – premiéru by si na ní odbyly jen iPhony 12, HomePody mini a nové nabíječky. Ale kdo ví, třeba nás Apple nakonec překvapí mnohem více produkty, kterými následující týdny a měsíce opanuje. 

Související články

Dnes nejčtenější