Zavřít reklamu

Bezdrátové nabíjení sice podporují iPhony již od roku 2017, respektive od modelové řady 8 a X, avšak rozhodně ne v takové formě, se kterou by byli všichni jablíčkáři spokojení. Bezdrátové nabíjení je totiž u iPhonů skutečně pomalé, kvůli čemuž jej někteří uživatelé zcela zavrhli. Využívá totiž maximálně 7,5W, což je o poznání méně než kolik používají konkurenční telefony s Androidem. Apple však hodlá tuto skutečnost u iPhonů 12 konečně změnit. 

Podle čerstvého úniku informací mají iPhony 12 a 12 Pro podporovat 15W bezdrátové nabíjení, díky čemuž by měly být bezdrátově dobity zhruba dvakrát rychleji než předešlé modely (samozřejmě v závislosti na velikosti jejich baterie a dalších faktorech). Díky tomu se tak stane tento typ nabíjení zcela určitě mezi uživateli daleko oblíbenějším než je nyní.

Aby se stalo pro uživatele bezdrátové nabíjení ještě zajímavější, má podle úniku Apple pro iPhony 12 připravenou speciální nabíječku s magnetickým koncem, která bude fungovat podobně jako v případě Apple Watch. Jednat by se mělo o jakousi placku, která se magneticky připne na záda telefonu a ten následně 15W nabije. Tato nabíječka má nést název MagSafe Charger a kromě ní má na trh dorazit i verze pro nabíjení dvou zařízení současně. Ta ponese název MagSafe Duo Charger a velmi pravděpodobně se bude jednat o obdobu AirPower. 

Související články

Dnes nejčtenější

.