Zavřít reklamu

Také se těšíte na to, až budete s novým macOS Big Sur konečně moci streamovat 4K obsah z Netflixu, stejně jako tisíce dalších uživatelů po celém světě? Pokud ano, máme pro vás potenciálně špatnou zprávu protože jak se nyní ukázalo, tuto „vymoženost“ budou moci využívat jen majitelé novějších Maců.

V sekci podpory na webu Netflixu se nově objevily oficiální požadavky pro podporu streamování ve 4K rozlišení v prohlížeči Safari, na nové verzi operačního systému macOS. Pro stream v Ultra HD (4K) rozlišení skrze Safari budou uživatelé potřebovat Mac kompatibilní s macOS Big Sur, zároveň však také Mac, který obsahuje bezpečnostní čip T2, kterým rozhodně nedisponují všechny Macy, které podporu macOS Big Sur dostanou. Bezpečnostní čip Apple T2 byl poprvé implementován do první generace iMacu Pro z roku 2017, dále se objevil v MacBoocích Pro z roku 2018, Macu Mini a MacBooku Air ze stejného roku. Nový, resp. aktualizovaný 5K iMac z letošního srpna obsahuje T2 čip také. S jakýmkoliv starším zařízením máte smůlu a se 4K streamem skrze Safari se můžete rozloučit.

V případě podpory HDR streamu jsou požadavky podobné, neboť HDR podporují také jen Macy s adekvátními displeji, které se prodávají od roku 2018. V případně externích displejů s podporou HDR si tuto funkcionalitu užijete na víceméně totožných zařízeních, která jsou vyjmenovaná v odstavci výše. Pro kompletní seznam kompatibility navštivte web podpory Netflixu (zde). Vydání macOS Big Sur se očekává v horizontu několika nadcházejících týdnů, pravděpodobně v souvislosti s keynote, na které by měl Apple představit ještě nějaké novinky ze stáje Maců a MacBooků.

Dnes nejčtenější

.