Zavřít reklamu

Podle posledních informací by se měla keynote cupertinské společnosti odehrát už 12. září. Hvězdou večera sice bude očekávaný iPhone 8, který by měl přinést úplně nový design a spoustu zajímavých funkcí, ale pozornost bude věnována i ostatním jablečným produktům, jako jsou Apple Watch Series 3 a Apple TV 5.

Pátá generace Apple TV dostane konečně podporu 4K videí. Zdá se, že přístroj bude disponovat rychlejším procesorem, který zvládne streaming v kvalitě 4K. Čtvrtá generace Apple TV přehrává v rozlišení maximálně 1080p. Ale to není vše, čím se Apple TV pochlubí. Podle všeho by měla podporovat i video s vysokým dynamickým rozsahem (HDR), které se vyznačuje jasnějšími a přesnějšími barvami.

Koncept nové generace Apple TV:

Apple navíc testuje novou verzi své televizní aplikace, která bude klást důraz na živý televizní obsah. Dokonce gigant z Cupertina začíná spolupracovat s několika tvůrci obsahu, kteří poskytují 4K videa.

Aby bylo možné přehrávat obsah 4K či HDR, Apple potřebuje společnosti poskytující obsah v těchto formátech. Technologický obor v kalifornském Cupertinu oslovil filmová studia, která budou dodávat 4K filmy přes iTunes. Apple projednává ještě s jinými firmami, které už mají aplikaci na Apple TV, zda nebudou poskytovat i ony 4K videa.

Informaci o tom, že bude Apple TV 5 podporovat 4K a HDR, však samotný Apple nepotvrdil. Budeme si muset počkat až do září.

apple tv fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější