Zavřít reklamu

V průběhu léta začaly na veřejnost prosakovat informace o tom, že Apple k letošním iPhonům přibalí zbrusu nové nabíjecí kabely opletené nylonem, které by se měly díky němu stát výrazně odolnější. Přestože tyto zvěsti v uplynulých týdnech do značné míry utichly, leaker vystupující na Twitteru pod přezdívkou Mr. White nyní tyto spekulace opět oživil. Sdílel totiž několik fotek, které mají nové originální kabely zachycovat. 

Jak můžete vidět v galerii vedle tohoto odstavce, jedná se o designově povedené Lightning / USB-C kabely působící alespoň na pohled poměrně pevným dojmem. Vzhledem k tomu, jak drží kabely tvar, se navíc dá očekávat, že nebudou tak poddajné jako nynější verze obalené do gumy, ale budou díky kovovému tělu tužší. Poměrně zajímavé je i to, že u nich Apple dle všeho nenasadí ochranný “límec” koncovky a kabelu, jako je tomu u nynějších verzí, ale kabel povede bez jakékoliv ochrany přímo z koncovky. 

Nový Lightning / USB-C kabel bude pravděpodobně jediným příslušenstvím, které v krabičkách u letošních iPhonů nalezneme. Podle úniků z předešlých týdnů u nich totiž nepočítáme ani se sluchátky a ani s nabíjecím adaptérem, což bude Apple velmi pravděpodobně obhajovat snahou o eliminaci elektroodpadu ve světě. Ostatně, stejná slova zvolil i u Apple Watch při oznámení, že ani k nim už nebude nabíjecí adaptéry přibalovat. Zda je to správná cesta, nebo naopak krok do záhuby už si musí zodpovědět každý z vás. 

Dnes nejčtenější

Další články