Zavřít reklamu

V nadcházejících týdnech a měsících se na trhu objeví zcela nové oficiální kabely využívající konektor Lightning. Apple totiž pro certifikaci MFI (Made for iPhone) uvolnil několik nových typů kabelů. Jde zejména o redukce, díky kterým bude možné k iPhonům a iPadům připojit další příslušenství.

Mezi kabely, které nově Apple skrze certifikaci MFI povolí, budou například propojovací kabely s konektory Lightning a USB-C, či Lightning a 3,5/2,5 mm audio a Lightning – Ethernet. S informací o tomto kroku přišel japonský Apple server Mac Otakara.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Výrobci, kteří jsou do programu MFI zapojeni, dostali v uplynulých týdnech nové podklady a informace o tom, jaké kabely bude nově možné vyrábět a jaké specifikace a parametry budou muset plnit. Na trh se tak novinky dostanou někdy v průběhu letošního podzimu. Kromě rozšířené nabídky se dá také očekávat, že poklesnou ceny některých kabelů, které v současné době vyrábí jen vybrané společnosti. Rozšířením certifikace pro další výrobce je dobrá zpráva pro všechny potenciální zákazníky.

Takto poznáte certifikované produkty MFi: 

Použití výše uvedených kabelů/redukcí bude v praxi například v případech, kdy budou uživatelé chtít připojit sluchátka s Lightning konektorem do audio jacku nebo USB-C konektoru na svém MacBooku či iPadu Pro. Zcela nové budou například také Lightning-Ethernet redukce pro připojení síťového kabelu k iPhonu či iPadu jak pro potřeby zabezpečených datových přenosů, tak pro nabíjení skrze PoE (Power over Ethernet). Nové síťové redukce by měly obsahovat gigabitovou síťovou kartu Realtek RLT8111EPU.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější