Zavřít reklamu

Momentálně jsou na trhu dostupné pouze originální verze kabelu Lightning to USB-C z dílny Applu, které se vyznačují mimo jiné poměrně vysokou cenou. Ta je například u 1m rovných 590 korun, což není zrovna málo. Řešením tohoto problému by se mohly stát certifikované MFi kabely od výrobců třetích stran, které by nabídly stejnou spolehlivost, avšak za přijatelnější cenu. Přestože nejsou tyto kabely zatím na trhu dostupné, dorazit by měly již začátkem následujícího roku, jelikož dnes Apple spustil předobjednávky pro potřebnou součástku.

Již v minulém týdnu Apple oznámil, že se chystá spustit předobjednávky součástky C94 pro výrobce zapojené v programu Made for iPhone. Její cena bude činit $2,88 a doba dodání bude činit šest týdnů. Veškeré tyto informace potvrzuje i dokument, který se podařil získat magazín ChargerLab. Pokud půjde vše podle plánu, společnosti jako Anker, Aukey, Belkin a Incipio by měly získat veškeré potřebné součástky do konce ledna a tudíž dostat své kabely na pulty obchodů v prvních měsících příštího roku. Výhodou kabelů z dílny třetích stran by kromě výše zmíněné ceny mohla být určitá modifikace. Dočkat bychom se totiž mohli (a pravděpodobně i dočkáme) odolnějších pletených variant, které by maximálně navýšily komfort pro uživatele. Právě odolnost originálních kabelů je totiž často terčem kritiky. 

lightning-to-usb-c
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Kabely Lightning/USB-C využijete například pro rychlé nabíjení novějších iPhonů, počínaje „osmičkou“. K využití této možnosti nabíjení je však krom kabelu potřeba i dostatečně výkonný adaptér, který však Apple ke svým iPhonům nepřibaluje. Pokud tedy chcete rychlonabíjení využívat, je potřeba dokoupit například nabíjecí adaptér k MacBooku Pro. Krom rychlonabíjení však Lightning/USB-C kabel využijete i k synchronizaci dat mezi novými MacBooky a iPhonem či k nabití iPhonu z nového iPadu Pro, který disponuje USB-C zdířkou.

Rychlé nabíjení samozřejmě nesmí chybět v prémiovém iPhone XS:

usb-c-to-lightning-cable
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější