Zavřít reklamu

Letos představené iPhony se podle mnoha analytiků a zdrojů z dodavatelského řetězce neprodávají zrovna ideálně – respektive ne tak, jak samotný Apple očekával. S touto skutečností se ale samozřejmě nechce kalifornský gigant jen tak smířit a snaží se prodeje různými způsoby podpořit. S popisem jedné z velmi zajímavých strategií Applu dnes přišla agentura Bloomberg. 

Podle zdrojů Bloombergu se Apple rozhodl upnout všechny své síly v předvánočním období právě na prodej nových iPhonů XS a XR, což se projevilo převelením spousty marketingových pracovníků z jiných projektů právě na podporu těchto modelů. Z tohoto kroku tak Bloomberg vyvozuje, že se iPhony skutečně neprodávají zcela ideálně. 

První větší změny v prodejní strategii nových iPhonů už jsou dokonce viditelné. Na americké verzi webu Applu se totiž již krátká úderná hesla, kterými se Apple snažil u svých iPhonů zákazníky zaujmout, změnila na krátký výčet hlavních předností daných modelů. Zda se ale dočkáme změn reklamních sloganů i na českých stránkách Applu je v tuto chvíli nejasné. 

iphone-xr-homepage

Bude poměrně zajímavé zjistit, kolik nových iPhonů se Applu podařilo v posledních třech měsících letošního roku prodat. Tyto informace však bohužel získáme “jen” od analytických společností, které se svými daty přijdou na začátku příštího roku. Samotný Apple totiž již počty prodaných produktů každé čtvrtletí oznamovat nehodlá, jelikož podle něj nemají tato čísla žádnou výpovědní hodnotu. 

iPhone XS vs iPhone XR FB

Související články

Dnes nejčtenější

.