Zavřít reklamu

Pokud jste doufali, že se Apple rozhodne vnuknout podporu nových 5G sítí, které přináší mimo jiné superrychlý internet, svým iPhonům už v příštím roce, následující řádky vás nejspíš zklamou. Že se totiž kalifornský gigant naskočit do rozjíždějícího 5G vlaku zatím nechystá potvrdil i další velmi věrohodný zdroj – agentura Bloomberg. 

Na podpoře 5G sítí pracují usilovně operátoři takřka po celém světě a i první výrobci smartphonů začínají s podporou u chystaných vlajkových lodí koketovat. Zdroje Bloombergu však tvrdí, že se Apple rozhodně nechce pochlubit s 5G smartphony mezi prvními a nasazení této novinky tak zvažuje až na rok 2020. Dočkat bychom se ale prý mohli ještě později. 

Tři čočky a podpora 5G sítí – přesně takto by mohly vypadat iPhony budoucnosti: 

Váhavý postoj Applu k nasazení podpory 5G má však své opodstatnění. Při nástupu LTE totiž zvolil stejnou taktiku, která se nakonec ukázala kvůli velmi nehospodárným LTE modemům v konkurenčních smatphonech jako správná. Apple tak nasadil do svých iPhonů až modemy, které výdrž telefonu tolik nepoznamenávaly, za což si nakonec vysloužil slova chvály. Je tedy velmi pravděpodobné, že se na 5G dívá stejným způsobem a raději vyčká, než budou modemy, které jeho příjem umožní, na dostatečné úrovni. 

Pozdější příchod iPhonů s 5G by nás nemusel příliš mrzet ani z důvodu pokrytí. Dá se totiž očekávat, že to nebude alespoň ze začátku zcela ideální, avšak časem se bude zlepšovat. Ve výsledku bychom tak mohli iPhony s 5G dostat ve chvíli, kdy budou jak technologie v nich, tak i 5G sítě na velmi dobré úrovni a my je tak budeme moci využít naplno.

lcd iphone fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější