Zavřít reklamu

Apple se chystá k 28. srpnu zrušit vývojářský účet společnosti Epic Games. Zároveň nemá v plánu schválit aktualizace hry Fortnite. Právní bitva mezi oběma firmami zuří již nějakou dobu. Epic naplánoval na 27. srpen vydání Fortnite Chapter 2 – Season 4, majitelé jablečných zařízení ale budou mít v tomto případě smůlu – už teď jdou iPhony s nainstalovaným Fortnitem doslova na dračku.

Společnost Epic Games se ve snaze zabránit zrušení svého účtu obrátila na soud v Severní Kalifornii, ten ale ve finále rozhodl ve prospěch Applu. Mark Gurman z Bloombergu uvedl, že představitelé společnosti Applu rozhodnutí soudu přivítali velice pozitivně, a zároveň uvedli, že jsou připraveni přivítat Fortnite zpět – ovšem pouze v případě, že společnost Epic Games upustí od mikrotransakcí přes vlastní platební řešení. Apple ve svém prohlášení mimo jiné uvedl, že za zmíněný problém si společnost Epic Games může sama, a jeho řešení je tím pádem zcela v jejích silách. “Naší hlavní prioritou je zajistit uživatelům App Storu – včetně hráčů Fortnitu, kteří se těší na další sezónu – skvělou zkušenost v bezpečném a důvěryhodném prostředí,” uvedl Apple, a dodal, že se soudcem souhlasí v tom, že nejrozumnějším postupem je, aby se firma Epic Games přizpůsobila požadavkům jablečné společnosti.

Soud tedy sice umožnil Applu zablokovat vývojářský účet Epic Games, zároveň ale jablečné společnosti zakázal blokování účtů a přístupů, spojených s vývojem Unreal Engine. Apple by tedy neměl rušit účty, spadající pod Epic International, protože se jedná o zcela samostatnou platformu a samostatnou vývojářskou smlouvu. Vypadá to tedy, že pokud Epic Games i nadále stojí o přítomnost populárního Fortnitu v App Storu, nezbývá nic jiného než se Applu podřídit.

Související články

Dnes nejčtenější

.