Zavřít reklamu

Pokud chcete v dnešní době poslouchat na vašem jablečném zařízení hudbu, tak máte hned několik možností. Pryč už je samozřejmě stahování MP3 souborů z YouTube – momentálně všemu vládnou streamovací aplikace, v rámci kterých najdete miliony různých skladeb za jednotnou cenu předplatného. Na poli hudebních streamovacích služeb vládnou dvě aplikace – Spotify a Apple Music. Pokud patříte do druhé skupiny, tedy do skupiny uživatelů Apple Music, tak zbystřete. Věděli jste o tom, že ve výchozím nastavení Apple Music je nastaveno, aby se na mobilních datech hudba nepřehrávala ve vysoké kvalitě? Pokud chcete zjistit, jakým způsobem můžete tuto funkci aktivovat, tak pokračujte ve čtení.

Jak na iPhone v Apple Music aktivovat vysokou kvalitu hudby na mobilních datech

V případě, že chcete na vašem iPhonu či iPadu aktivovat vysokou kvalitu přehrávané hudby tehdy, kdy jste připojeni k mobilním datům, tak se nejedná o nic složitého. Stačí se držet tohoto postupu:

  • Na vašem iOS či iPadOS zařízení otevřete nativní aplikaci Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak v menu sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na kolonku Hudba, na kterou klepněte.
  • Poté, co tuto možnost rozklepnete, tak se opět přesuňte o něco níže a klepněte na řádek s názvem Mobilní data.
  • Otevře se další menu, ve kterém lze spravovat předvolby mobilních dat pro Apple Music.
  • Pro aktivaci vysoké kvality hudby při připojení na mobilních datech aktivujte pomocí přepínače funkci Vysoká kvalita streamování.

V případě, že si tento článek přečetli nějací milovníci hudby, tak je jasné, že se asi trochu pousmáli. Hudbu v Apple Music či Spotify nelze tak úplně považovat za úplně kvalitní, a to ani při nastavení nejvyšší úrovně kvality. Pokud však patříte mezi klasické posluchače, kteří nepotřebují hudbu poslouchat v bezztrátové kvalitě, tak se vám výše uvedený postup pro zpřístupnění vyšší kvality přehrávání skladem na mobilních datech v rámci Apple Music rozhodně může hodit. V případě, že vám kvalita přehrávané hudby nedostačuje, tak můžete využít streamovací aplikace Tidal, která nabízí zmiňované bezztrátové přehrávání skladeb. K tomu však budete potřebovat také velmi kvalitní sluchátka a nikoli AirPods či EarPods.

Související články

Dnes nejčtenější

.