Zavřít reklamu

Letní prázdniny se brzy přehoupnou do své druhé poloviny, což ve světě Applu znamená zpravidla jediné – slovní úniky informací o chystaných iPhonech začnou pomalu střídat první fotky zachycující jejich komponenty či v lepším případě celé telefony. První větší “reálný” únik si přitom můžeme prohlédnout již dnes. Poměrně spolehlivý leaker Venkatesh Babu.G totiž na svém Twitteru nasdílel fotky baterie pro 6,1” iPhone 12 – tedy buď pro model 12 Max nebo 12 Pro.

Fotky nasdílené leakerem byly pořízeny korejským certifikačním úřadem, u kterého si Apple před časem o schválení použití baterií do nových iPhonů zažádal. Díky tomu se tak dozvídáme, že 6,1” telefony (nebo alespoň jeden z nich) dostanou baterie s kapacitou 2775 mAh, což je možná trochu překvapivě méně než nabízí 6,1” iPhone XR se svýmu 2942 mAh či 6,1” iPhone 11 se svými 3110 mAh. Příčinou nižší kapacity baterie bude velmi pravděpodobně nové uspořádání komponentů v telefonu a jejich větší prostorová náročnost. Ke zmenšení se mohl rovněž Apple odhodlat kvůli tomu, že jsou čipsety A14 mimořádně úsporné a tudíž se výdrž telefonu oproti předešlým modelům i přes nižší kapacitu baterie nezmění. 

Ačkoliv se přesné kapacity baterií iPhonů 12 dozvíme až po jejich prvním rozebrání na podzim letošního roku, vzhledem k tomu, že se dnešní únik 100% shoduje s únikem kapacity, který se objevil v minulém týdnu, zdá se nasazení tohoto typu akumulátoru do 6,1” modelu či modelů jako velmi pravděpodobné. Až praxe nicméně ukáže, zda se jednalo ze strany Applu o špatné rozhodnutí, které se negativně podepisuje na celkové využitelnosti telefonu, nebo bylo nasazení menší baterie než má XR či 11 trefou do černého. 

Související články

Dnes nejčtenější