Zavřít reklamu

Pokud bychom měli vybrat jednu technologickou věc, jejíž příchod může vytvořit zcela nový segment trhu, pak je nepochybně řeč o takzvaných chytrých brýlích nebo chcete-li brýlích pro rozšířenou realitu. Nejblíže k uvedení tohoto produktu do praxe byl před pár lety Google s jeho projektem Google Glass. Od té doby se vlastně nikdo příliš nepokusil vytvořit všestranné brýle s rozšířenou realitou a vzniklo pouze pár modelů brýlí s AR, které jsou však vždy určené pouze pro některé sporty, jako například Oakley AirWave pro snowboard a lyžování nebo Form pro plavce.

Poslední roky se hojně se spekuluje o tom, že svou šanci, jak vytvořit zcela nový segment trhu vidí Apple a chystá svou vlastní verzi chytrých brýlí. Ty by měly být prodlouženou rukou iPhone podobně jako je tomu nyní v případě Apple Watch a měly by najít hlavní uplatnění u navigace po městě, vyřizování hovorů, čtení sms, sportu a dalších aktivit, pro které není zcela nezbytně nutné používat iPhone.

V následujícím videu se můžete podívat, jak by mohl takový život s AR Apple Glass vypadat v praxi a jakým způsobem by nám brýle usnadnily život.

Dnes nejčtenější

Další články