Zavřít reklamu

Podle dosavadních informací cupertinská společnost pracuje na dvou brýlích pro rozšířenou realitu. Prozatím se používá pracovní název Apple Glass. Brýle by se měly na trhu objevit už v následujících dvou letech, nicméně bližší informace o nich prozatím neznáme, protože Apple drží veškeré připravované projekty v tajnosti.

Pokud si chcete udělat představu o tom, jak by mohly Apple Glass vypadat, podívejte se na rendery, které zveřejnil server iDropNews.

Obroučky imaginárních jablečných brýlí jsou vyrobené z vysoce kvalitního kovu. V horní části je výřez, do kterého jsou vměstnané kamery, senzory a bezdrátové antény. Dále jsou na displejích vidět prvky jako Siri, čas, průběh aktivity a životnost baterie.

Rendery ukazují, jak by se mohly Apple Glass nabíjet. Stačí položit Apple Glass na bezdrátovou nabíječku podporující standard Qi. Je ale velice pravděpodobné, že rendery vůbec nekorespondují s designem skutečných Apple Glass, na kterých se v Cupertinu pracuje.

Jediné, co prozatím víme, je, že Apple údajně vyvíjí headset pro rozšířenou realitu se speciálním displejem, vestavěným procesorem a operačním systémem zvaným rOS. Cupertinská společnost vyrábí prototypy a zkoumá různé vstupní metody, jako jsou dotykové panely, aktivace hlasu, ovládání gesty a podobně.

Tim Cook v jednom rozhovoru o rozšířené realitě řekl, že technologie jako taková ještě stále neexistuje, tedy alespoň ne v žádoucí kvalitě. Apple totiž stále řeší problémy se zorným polem a kvalitou displeje. Podle jeho slov je brzy, aby Apple představil inteligentní brýle, protože by s nimi zákazníci nebyli vůbec spokojení.

Apple Glass

Související články

Dnes nejčtenější

.