Zavřít reklamu

Včerejší podvečer se nesl v duchu představení nového iPhonu SE 2. generace a dalších menších produktů, které však nové SE dokonale upozadilo. Přestože se jedná o ve své podstatě velmi dobrý telefon za ještě lepší cenu, některá rozhodnutí Applu ohledně jeho hardwaru jsou přinejmenším zvláštní. Jedním z nich je i absence čipu U1. 

Ultraširokopásmový čip Apple U1 vylepšuje velmi slušným způsobem funkci AirDrop a má být užitečný i při hledání chystaných lokalizátorů Applu s názvem AirTags, jelikož i ty mají být čipy U1 osazené, díky čemuž budou se zařízeními disponujícími U1 velmi dobře komunikovat. Applu se však zcela evidentně do nasazování čipu příliš nechce a i nadále jej využívá jen v iPhonech 11 a 11 Pro. Zatímco v případě nedávno představeného iPadu Pro 4. generace se tato věc ještě zřejmě dala pochopit, jelikož je čip U1 vázán na funkcionalitu procesoru Apple A13 Bionic, u iPhone SE 2, který je osazen přesně tímto čipem se jedná o opravdu zvláštní věc – tím spíš, když výrobní cena čipu není dle dostupných informací nikterak vysoká a jeho rozměry jsou naprosto zanedbatelné. 

WiFi a LTE potěší

Zatímco absence čipu U1 některé uživatele zřejmě příliš nepotěší, podpora bezdrátového připojení by mohla. Novinka se totiž dočkala podpory WiFi 6, kterou v současnosti nabízí kromě ní jen iPhony 11, 11 Pro a iPady Pro 4. generace. SE se tak stává teprve třetím produktem (budeme-li počítat iPhony 11 a 11 Pro za jeden celek), který se podpory nové generace WiFi, která má nabízet primárně vyšší rychlosti než generace předešlá, dočkal. Kromě ní dále potěší podpora gigabitového LTE připojení, které zajistí na místech s kvalitním signálem bleskurychlé mobilní datové připojení.

Související články

Dnes nejčtenější

.