Zavřít reklamu

Letošní Velikonoce rozhodně nebudou tak veselé a volné, jako byly ty loňské. Svátky totiž komplikuje pandemie koronaviru, kvůli které vlády prakticky po celém světě doporučují místo letošního koledování raději zůstat doma. Kvůli tomu si tak tradiční koledovačku užijeme zřejmě jen mezi rodinnými příslušníky, se kterými žijeme ve společné domácnosti. Ani to však rozhodně není k zahození, jelikož minimálně menším koledníkům vykouzlí vymrskání maminky, babičky, prababičky, tety či sestry zaručeně úsměv na tváři. Pojďme se tedy společně podívat na pět tipů, díky kterým můžete koledování vyfotit co možná nejlépe to půjde.

Příprava aneb čistka úložiště

Ještě před tím, než se na koledování vydáte, byste si měli zkontrolovat, zdali máte dostatek místa v úložišti vašeho zařízení. Rozhodně byste se nechtěli dostat do situace, kdy byste vyfotili prvních pár fotografií, a poté vám iPhone zahlásil, že už je nemá kam ukládat. Kolik volného místa v úložišti máte můžete jednoduše zjistit tak, že se na vašem iPhonu přesunete do nativní aplikace Nastavení. Zde poté rozklikněte možnost Obecné, kde poté otevřete sekci Úložiště: iPhone. Jakmile dojde k načtení všech informací a kategorií, tak si můžete zobrazit, kolik volného místa máte k dispozici, a popřípadě které aplikace zabírají místa nejvíce.

Stativ není potřeba

Ve většině případů se k focení fotografií doporučuje použít stativ, avšak v tomto případě je svým způsobem zbytečný a to z toho důvodu, že stejně většinu fotografií budete fotit při pohybu. Při focení tedy pouze iPhone podpořte druhou rukou a snažte se, abyste se příliš nehýbali. Novější iPhony navíc disponují stabilizací obrazu, která vám zajisté pomůže.

Světlo je nejdůležitější

Mezi nejdůležitější aspekt, který vás při focení zajímá, patří světlo. Pokud se budete snažit o vytvoření dobrého snímku za šera, anebo za úplné tmy, tak rozhodně neobstojíte. Nejnovější vlajkové lodě od Applu už sice disponují nočním režim, ten ale rozhodně nedokáže fotografii vylepšit do tak dobré podoby, jakou by měla za dobrých světelných podmínek. V tmavých podmínkách vám rozhodně nepomůže ani blesk, takže jej rovnou můžete deaktivovat. Při focení fotografií v pohybu budete tedy potřebovat perfektní zdroj světla – v nejlepším případě přirozený v podobě slunečního svitu, pokud už bude větší tma, můžete využít umělého osvětlení – nepočítejte ale s tím, že kvalita bude bůhvíjak skvělá.

Nalezení dobrého místa

Při focení koledování byste si zároveň měli také najít dobré místo. Jednak zvolte takové místo, kde je dobré světlo, a jednak se zároveň zase nenacházejte na takovém místě, kde v každém záběrů budete mít v pozadí okno. Zároveň je nutné, abyste při focení nebyli příliš blízko pohybujícímu se objektu či člověku. Vždy si tedy raději dejte trochu odstup a foťte celou scénu z větší dálky, nikoliv zblízka. Za žádných okolností nevyužívejte na iPhonu digitální přiblížení! To totiž dokáže zničit kvalitu fotografie a navíc k tomu, fotografii si bez problémů můžete po vyfocení přiblížit přímo v aplikaci Fotky.

Sekvence fotografií

Pokud se chystáte fotit fotografie v pohybu, tak byste měli využít sekvence fotografií. Při využití sekvence se během několika sekund vyfotí hned několik fotek a vy tak máte o dost větší šanci na to, že zaznamenáte nějaký kvalitní snímek. Sekvenci na vašem iPhonu pořídíte tak, že otevřete aplikaci Fotoaparát, a poté podržíte prst na tlačítku spouště. Fotografie si ze sekvence poté jednoduše vyberete tak, že otevřete aplikaci Fotky, kde vyfocenou sekvenci otevřete. Poté jen stačí klepnout na tlačítko Vybrat v dolním menu a vybrat ty fotografie, které chcete ponechat. Další skvělou možností pro zaznamenání koledování je využití zpomaleného záběru. Zpomalený záběr však dokáže zabrat opravdu hodně místa v úložišti. Nastavení formátu videa si můžete zvolit v Nastavení -> Fotoaparát -> Zpomalený záznam.

Související články

Dnes nejčtenější

.