Zavřít reklamu

Applu a potažmo i jiným výrobcům smartphonů je v posledních letech poměrně často vyčítáno, že místo maximálního zaměření se na kvalitu hlavních prvků svých softwarů a hardwarů řeší zbytečnosti ve formě emoji, memoji a podobných zábaviček. Tyto “hejtry” tak jistě potěší nejnovější zpráva organizace Unicode, která má právě tvorbu emoji na starosti a která s výrobci elektroniky na jejich implementaci každý rok pracuje. Zdá se totiž, že v příštím roce se žádných nových emoji nedočkáme. 

Důvodem je jako prakticky u všeho v posledních měsících pandemie koronaviru, která designéry a vývojáře memoji pro rok 2021 limituje při práci natolik, že nejsou schopni dostát svého cíle a to sice představení nové sady Emoji 14.0 v březnu příštího roku. Místo toho se nyní soustředí na dokončení nedávno představené sady Emoji 13.0, která konkrétně na iPhony dorazí zhruba v říjnu.  Vydání Emoji 14.0 pak odsouvají pak zhruba o půl roku, přičemž tento termín se může ještě změnit. Nicméně dřív než na jaře 2022 na smartphony, notebooky, tablety a další elektroniku nedorazí. A jelikož tvorbu emoji řídí právě Unicode, dá se víceméně s jistotou říci, že v roce 2021 nedorazí na iPhony žádné nové emoji, jelikož nebudou právě organizací Unicode posvěceny. 

Nabízí se otázka, zda je pro svět roční absence jakýchkoliv nových emoji spíš dobrou zprávou, či spíš špatnou. Jak už bylo zmíněno výše, mnozí uživatelé jsou na nové emotikony již naprosto alergičtí, jelikož je v kontextu se softwarovými a hardwarovými chybami elektroniky vnímají de facto jako výsměch jejich oblíbené značky do obličeje (byť samozřejmě týmy starající se o emoji nemají na starost kvalitu hardwaru či softwaru). Na druhou stranu, velmi početná skupina uživatelů si v emoji stále libuje a komunikaci si bez nich nedokáže představit. Tak či onak, ani jednu ze skupin absence novinek nikterak výrazně neovlivní a tudíž se nad ní dá velmi jednoduše mávnout rukou. A co vy, jste příznivci emoji? 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější