Zavřít reklamu

Na dnešní den, tedy 17. červenec, připadá světový den emoji. A jelikož má Apple ve zvyku slavit prakticky všechny významné dny, které jsou s ním více či méně spojené, ani dnešek neunikne jeho oslavám. V rámci nich světu ukázal, na jaké emoji se může těšit v nových operačních systémech iOS 13, macOS 10.15, iPadOS a watchOS 6. A že je skutečně z čeho vybírat. 

Do jablečných systémů dorazí na podzim se sadou Unicode 12 celkem 230 nových emoji (počítáme i různé konfigurace pohlaví a tónů pleti), které obohatí prakticky všechny skupiny. Co se týče zvířat, nově budeme moci využívat emoji orangutana, lenochoda, vydry, skunka či plameňáka. U potravin budeme moci zase sáhnout po cibuli, česneku, vafli, ústřici, falafelu či kostce ledu. Do sekce postaviček zase přibudou stejnopohlavní páry, které si budeme moci různě konfigurovat co se týče barvy pleti a snad i účesů nebo základního oblečení.

Kromě “klasických” emoji dorazí na iPhony, iPady, Macy a Apple Watch i emoji s tématikou postižení. Využívat budeme konkrétně moci emoji na vozíčku, se slepeckou hůlkou, naslouchátkem, nebo třeba protézy rukou a nohou, hole či vodící psy. Poměrně zajímavé je, že o implementaci těchto emoji začal Apple uvažovat již v roce 2017, avšak až nyní se daří jejich realizace. Rozhodně je ale lepší pozdě, nežli nikdy. 

V první verzi iOS 13 nedorazí

Všichni noví emoji dorazí na jablečná zařízení v průběhu podzimu, nikoliv však hned v první verzi nových operačních systémů. Apple je totiž zpravidla zařazuje až do první velké aktualizace, což byl například vloni iOS 12.1 vydaný v říjnu. Dá se tedy očekávat, že i letos dorazí noví emoji zhruba v tomto termínu. Těšíte se na ně, nebo naopak nespatřujete v tuně podobných novinek žádný přínos? 

Související články

Dnes nejčtenější

.