Zavřít reklamu

Emoji, smajlíky, emotikony. Je jedno, jak je nazvete, určitě je však používáte každý den. Na iPhonu jich najdete už skoro tři tisíce. Věděli jste však, že si kolekci emoji můžete ještě více rozšířit? Uvnitř systému iOS se skrývá speciální klávesnice, jejíž součástí jsou skryté textové emotikony. Tyto emotikony nejsou v podobě klasických obrázků, jsou totiž složeny z různých znaků. Na internetu se můžete nejčastěji sejít například s tímto textovým emoji:  ( ͡° ͜ʖ ͡°),  k dispozici je však nespočet dalších. Ve speciální klávesnici uvnitř iOS jich najdete přes 500, rozhodně je tedy z čeho vybírat. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak v iOS tuto skrytou klávesnici aktivovat.

Jak aktivovat skryté emoji

Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či na iPadu, přejděte do nativní aplikace Nastavení. Zde se poté přesuňte do záložky Obecné, kde rozklikněte kolonku Klávesnice. Tady poté opět zvolte první možnost Klávesnice, a poté klikněte na Přidat novou klávesnici… Ze seznamu, který se objeví, vyberte možnost Japonská a z výběru mezi Kana nebo Rómadži vybereme Kana a v pravé části obrazovky klikněte na Hotovo. První krok je kompletní, nyní se pojďme podívat na to, jak klávesnici používat.

Jak skryté emoji používat

Japonskou klávesnici, ve které se nachází skryté textové emoji, můžete používat všude tam, kde se dá psát. Emoji tedy můžete poslat v jakékoliv textové aplikaci – v Messengeru, WhatsAppu, Instagramu a v dalších. Klávesnici aktivujete tak, že v levé spodní části klávesnice kliknete na ikonku zeměkoule. Zde poté zvolíte japonskou klávesnici (japonské znaky), a poté kliknete na „^_^„. Poté se zobrazí nabídka některých textových emoji. Pokud si chcete zobrazit celou sbírku 500 emoji, tak klikněte na šipku v pravém horním rohu klávesnice.

Takto jednoduše můžete svým přátelům začít posílat zajímavé emotikony. Jedná se o skvělé oživení a alternativu za klasické emoji. Rozhodně se tak při nejmenším můžete vytahovat nad svými přáteli, že máte něco, co oni neznají. Samozřejmě přátele můžete odkázat na tento článek, aby si emotikony aktivovali také. Na úplný závěr zmíním, že textové emoji, které budete používat nejčastěji, se vám začnou zobrazovat v horním panelu klávesnice. Pokud se chcete z japonské klávesnice dostat zpět na českou, tak stačí opět stisknout ikonu zeměkoule a ze seznamu vybrat českou klávesnici.

japan_ios_emoji_fb

Dnes nejčtenější

.